واکنش کرملین به جنایت سوختن شیرخواره فلسطینی در آتش صهیونیستها

سیاسی

وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای شهادت «علی الدوابشه» کودک ۱۸ ماهه فلسطینی به دست شهرک نشینان صهیونیست را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، وزارت امور خارجه روسیه در این بیانیه حادثه آتش زدن منزل خانواده این شیرخوار ۱۸ ماهه در کرانه باختری توسط شهرک نشینان صهیونیست را محکوم و آن را یک حمله تروریستی عنوان نمود.

 وزارت امور خارجه روسیه همچنین با ابراز همدردی با خانواده این کودک فلسطینی، به آنان تسلیت گفت و برای مجروحان آرزوی بهبودی کرد.

 گفتنی است، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد پیشتر در این باره گفته بود: شهرک سازی و خراب کردن منازل مسکونی در اراضی فلسطین، موجب ارتکاب این گونه اقدامات و افزایش آن خواهد بود.

شورای امنیت سازمان ملل نیز با انتشار بیانیه ای جنایت اخیر صهیونیستها را در روستای دوما واقع در کرانه باختری که منجر به شهادت کودک شیرخواره فلسطینی شد، محکوم کرد.

اعضای شورای امنیت ضمن تسلیت به خانواده این کودک فلسطینی که به علت جنایت روز گذشته صهیونیستها در حال مداوا به سر می برند تسلیت گفته و خواستار محاکمه عاملان این جنایت شدند.

کودک ۱۸ ماهه فلسطینی روز جمعه در حادثه آتش سوزی یک منزل فلسطینی که توسط شهرک نشینان صهیونیست انجام شد، به شهادت رسید و  برادر ۴ ساله وی نیز به شدت زخمی شد.