یک مقام فرانسوی دیوید کامرون را متهم به نژادپرستی و افراط‌گری کرد

در حالی که نحوه واکنش دولت انگلیس در خصوص بحران ورود مهاجران غیرقانونی از فرانسه به این کشور با انتقادات گسترده روبرو شده، یک مقام فرانسوی دیوید کامرون را به دلیل اظهار نظرهای اخیرش درباره مهاجران متهم به نژادپرستی و افراطگری کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، در ماه‌های اخیر مساله ورود موجی از مهاجران غیرقانونی به انگلیس از مرز فرانسه به ویژه از منطقه کاله و تونل مانش، به مشکلی برای دو کشور تبدیل شده و حتی سران دو کشور اخیرا برای یافتن راه حل این مشکل به گفت‌وگو پرداختند.

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس اخیرا در سخنانی درباره این مهاجران، به شکلی توهین‌آمیز از لفظ "دسته زنبور" برای آنها استفاده کرد و گفت: این افراد همچون دسته زنبورها در حال آمدن به سمت ما از طریق دریای مدیترانه هستند.

به دنبال مطرح شدن این اظهارات از سوی دیوید کامرون، فیلیپ مینیونت، معاون شهردار شهر مرزی کاله فرانسه، این پاسخ کامرون به بحران مهاجران غیرقانونی را نشان‌دهنده "نژادپرست" و "افراطگر" بودن وی خواند.

مینیونت در گفت‌وگو با شبکه پنج تلویزیون فرانسه تاکید کرد: این که دیوید کامرون از لفظ دسته زنبورها برای توصیف مهاجران غیرقانونی استفاده می کند، نشان‌دهنده نادانی وی و آگاهی نداشتن از ابعاد این بحران است.

از سوی دیگر دفتر نخست وزیر انگلیس اعلام کرد، کامرون به منظور بحث درباره پاسخ دادن به بحران اخیر مهاجران غیرقانونی در بستن ورودی تونل مانش که فرانسه را به انگلیس متصل می کند، گفت‌وگویی تلفنی با فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه انجام داد.

نخست وزیر انگلیس هشدار داده، بحران مربوط به تونل مانش در کل تابستان ادامه خواهد یافت.

همچنین هریت هرمان، رهبر موقت حزب کارگر انگلیس نیز با نوشتن نامه ای به دیوید کامرون، از نحوه مدیریت بحران مهاجران غیرقانونی شهر کاله از سوی دیوید کامرون انتقاد و او را متهم به استفاده از لحن "اختلاف‌افکنانه" و "تحریک‌آمیز" در صحبت هایش درباره این بحران کرد.

هرمان گفت، نخست وزیر انگلیس هشدارهای مکرر درباره بحران مهاجران غیرقانونی در شهر کاله فرانسه را که منتظر ورود به انگلیس بودند نادیده گرفت.

انتهای پیام

کد N906906