شماره ششم مجله بین‌الملل مهر/گفتگوبامشاور رؤسای جمهور اسبق آمریکا

سیاسی

شماره ششم مجله بین الملل مهر در بخش های ایران در جهان، خاورمیانه و آفریقا، اروپا، آمریکا و آسیا منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این مجله که به صورت دیجیتال منتشر می شود تلاش می کند به بررسی تحلیلی تازه ترین تحولات منطقه و جهان بپردازد.

مصاحبه اختصاصی خبرگزاری مهر با پروفسور گراهام آلیسون مشاور رؤسای جمهور آمریکا در دوران ریگان و کلینتون و رئیس مرکز مطالعاتی بلفر دانشگاه هاروارد از جمله مطالب این نشریه است.

ائتلاف واقعی اسراییل، سعودی و ترکیه علیه پرونده هسته‌ای ایران، گفتگو با «سباستین کورتز» وزیر خارجه اتریش، گفتگو با «متیو بان» مشاور وزیر انرژی آمریکا و خروش دانوب به افتخار 12 سال مقاومت هسته ای ایران از جمله موضوعاتی هستند که در بخش ایران در جهان این نشریه منعکس شده اند.

سعود الفیصل که بود؟،  گفتگو با «امین حطیط» سرهنگ بازنشسته ارتش لبنان، مصر و تکرار سناریوی سوریه و عراق و آمریکا، عربستان و قطر منابع ارتزاق داعش از جمله مطالبی هستند که در این شماره مجله بین الملل مهر منتشر شده اند.

تأثیر هیئت رئیسه پارلمان ترکیه بر تشکیل دولت ائتلافی، تبعات متقابل خروج احتمالی یونان از حوزه پولی یورو، جاسوسی آمریکا از مرکل، شرودر و کهل و سرمقاله فارسی گاردین درباره توافق هسته ای ایران مطالبی هستند که مخاطبان می توانند در بخش اروپای مجله مطالعه کنند.

در بخش آسیای این شماره از مجله می خوانیم: اوباما لایحه تجارت آزاد را امضا کرد، گفتگو با «گلالی اکبری» نماینده مجلس سنا افغانستان و حضور ژاپن در رزمایش مشترک آمریکا و استرالیا.

همچنین توسعه سازمان همکاری شانگهای کلید خورد و مرگ ملا عمر سرکرده طالبان از جمله مطالب مهم بخش آسیا به شمار می روند.

بررسی و ارزیابی استراتژی اوباما در قبال داعش در عراق، اهداف پنهان آمریکا در عراق و تلاش آمریکا برای مصادره پیروزی های نیروهای کرد سوری نیز در بخش آمریکای مجله بین الملل شماره شش منعکس شده اند.

جهت دریافت شماره ششم مجله بین الملل مهر اینجا کلیک کنید.