طرح ملی تلاوت قرآن کریم موفق‌ترین طرح قرآنی کشور معرفی شد

قرآن کريم

دبیر ستاد شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده طرح ملی تلاوت قرآن کریم موفق‌ترین طرح قرآنی کشور معرفی شده است.

دبیر ستاد شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده طرح ملی تلاوت قرآن کریم موفق‌ترین طرح قرآنی کشور معرفی شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی افزود: طرح ملی تلاوت قرآن کریم در مرحله‌ای با وقفه‌ همراه بود اما خوشبختانه در مسیر اصلی خود قرار گرفته و موفق عمل کرده است.

وی اظهار کرد: طرح ملی تلاوت قرآن کریم سه سالی است شروع شده و توانسته نوجوانان نخبه‌ای را کشف و در مسیر رسیدن به اهداف طرح آموزش دهد.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: منشور اصلی طرح ملی تلاوت قرآن کریم شناسایی نوجوانان متعدد خوش صدا جهت حضور در محافل قرآنی داخل و خارج از کشور است.

محمدی گفت: طرح ملی تلاوت طرح 6 ساله بوده و طرح نوینی در راستای تربیت قاریان نوجوان است.

وی افزود: طرح ملی تلاوت قرآن کریم در راستای سند توسعه قرآنی کشور شکل گرفته است.

وی تاکید کرد: موسسات قرآنی افراد خوش صدا را به طرح ملی تلاوت قرآن کریم هدایت و راهنمایی کنند.

دبیر ستاد طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور نیز گفت: کار ثبت نام چهارمین دوره طرح ملی تلاوت قرآن کریم ادامه دارد.

حسین مقدم کیا افزود: در این طرح دانش آموزان پسر 8 تا 14 سال در کلیه مناطق شهری و روستایی کشور زیر پوشش قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به این‌که «ثبت نام از علاقمندان ادامه دارد» گفت: علاقمندان برای ثبت نام می‌توانند به سایت www.melitelavat.ir مراجعه کنند.

مقدم کیا کشف، شناسایی و پرورش نوجوانان مستعد قرآنی به منظور تربیت چهره‌های تاثیرگذار قرآنی در عرصه قرائت کشوری و بین‌المللی، رشد و ارتقاء ابعاد اخلاقی و علمی قاریان نوجوان، بهره گیری از روش‌های نوین و سنتی آموزش قرآن کریم، آموزش رشته‌های صوت، لحن، تجوید، حفظ، وقف و آموزش اجرای تلاوت‌های اثرگذار و معناگرا را از جمله اهداف طرح مذکور برشمرد.

طرح ملی تلاوت قرآن کریم در راستای منویات مقام معظم رهبری در تربیت قاریان بین المللی و کشوری با حمایت و نظارت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا می‌شود.

انتهای پیام

کد N906746