دبیر ستاد انتخابات کشور تاکید کرد:

رعایت اخلاق، راستگویی، امانت‌داری و قانون‌مداری؛ شعارهای انتخاباتی دولت

سیاسی

دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به اهمیت بحث آموزش دست‌اندرکاران اجرای انتخابات، از برگزاری دوره تربیت مربی انتخابات در شهریور سال جاری خبر داد و گفت: در این دوره 270 نفر از کارشناسان منتخب استان‌ها به عنوان مربی مباحث انتخاباتی آموزش می‌بینند تا ان‌شاءالله مشکلی در برگزاری انتخابات نداشته باشیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، علی پورعلی مطلق در نشست فرمانداران، بخشداران و معاونان فرمانداری‌های استان، با اشاره به همزمانی دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در هفتم اسفند ماه سال جاری و حساسیت فوق‌العاده بالای این دو انتخابات، خاطرنشان کرد: رییس جمهور تاکید کرده است که باید انتخاباتی پرشور، رقابتی، سالم و آزاد برگزار شود.

وی با بیان این که پیروزی ما در گرو عمل به قانون و برگزاری انتخابات سالم است، افزود: باید شرایطی را فراهم کنیم که مردم احساس کنند آن‌چه از صندوق رای بیرون آمده خواست واقعی آنان است.

پورعلی مطلق، رعایت اخلاق، راستگویی، امانت‌داری و قانون‌مداری را شعار انتخاباتی دولت عنوان کرد و گفت: بر اساس نص صریح قانون، مجریان و ناظران انتخابات باید بی‌طرف باشند.

وی با بیان این که در انتخاب فرمانداران، ملاک وزارت کشور امانت‌داری و درستکاری بود، افزود: برای ما مهم نیست که فرماندار وابسته به کدام گروه یا جناح سیاسی است، اما مهم است که در انتخابات بی‌طرف باشد و شائبه ایجاد نکند.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با بیان این که فرمانداران مسوول مستقیم اجرا و تامین امنیت انتخابات هستند، گفت: فرماندار نمی‌تواند اختیارات خود را در برگزاری انتخابات به شخص دیگری تفویض کند و باید در انجام وظایف خود قاطعیت داشته باشد.

وی تاکید کرد: باید افرادی مومن، بااخلاق، امانت‌دار و قانون‌گرا به عنوان اعضای هیات‌های اجرایی انتخاب شوند.

دبیر ستاد انتخابات کشور همچنین با تاکید بر برخورد با تحرکات زودهنگام انتخاباتی، اظهار داشت: فرمانداران باید با حساسیت این موضوع را مدیریت کنند و علاوه بر تبلیغات زودهنگام، بی‌طرفی ارگان‌های دولتی را نیز رصد کرده و تخلفات را به موقع گزارش کنند.

در این نشست فرمانداران و معاونان فرمانداری‌های استان به بیان مسایل مربوط به انتخابات در حوزه‌های انتخابیه استان پرداختند که با توضیحات دبیر ستاد انتخابات کشور همراه بود.

انتهای پیام

کد N906730