شرفخانی خبر داد

ثبت 143 وقف جدید در ایام ماه رمضان

وقف,سازمان اوقاف

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در مجموع حدود 25 میلیون نفر بار از طرح ضیافت الهی در ماه رمضان بهره‌برداری کردند و بیش از دو میلیون و 900 هزار زائر نیز از محل موقوفات اطعام شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در مجموع حدود 25 میلیون نفر بار از طرح ضیافت الهی در ماه رمضان بهره‌برداری کردند و بیش از دو میلیون و 900 هزار زائر نیز از محل موقوفات اطعام شدند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی در سومین همایش مشترک معاونین و مدیران کل ستادی و استانی سازمان اوقاف با ارائه گزارشی از برگزاری طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: این طرح طی ایام ماه مبارک رمضان در 2256 امامزاده و بقعه متبرکه برگزار شد که در مجموع 343 خیمه معرفت در این ایام در امامزاگان برپا شد.

وی با اشاره به حضور 4 هزار و 350 مبلغ بومی و اعزامی از قم در این طرح گفت: نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی نیز در قالب این طرح در 893 بقعه متبرکه برپا شد و در مجموع در 1861 بقعه متبرکه نماز جماعت اقامه شد.

شرفخانی ادامه داد: جلسه ترتیل خوانی و جمع خوانی قرآن کریم در 1321 امامزاده کشور برپا شد و محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان مصری و قاریان برجسته کشورمان در 1091 بقعه متبرکه برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره سنت حسنه افطاری ساده به روزه‌داران در این ماه مبارک گفت: از محل نیات موقوفات مرتبط با اطعام روزه داران در ماه رمضان، در مجموع در قالب طرح ضیافت الهی بیش از دو میلیون و 924 هزار نفر اطعام شدند.

وی ادامه داد: 143 وقف جدید نیز در ماه مبارک رمضان در راستای تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف در خیمه‌های معرفت به ثبت رسید.

شرفخانی با اشاره به این‌که «بصورت تقریبی 25 میلیون نفر بار از طرح ضیافت الهی بهره مند شدند» گفت: مراسم لیالی قدر امسال در بقاع متبرکه با حضور خیل عظیمی از مشتاقان و علاقه مندان اهل بیت (ع) برگزار شد، به طوری که مراسم امسال برخی از امامزادگان بزرگترین محفل یک استان یا شهرستان تلقی می‌شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فرارسیدن 5 ذی القعده روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان تصریح کرد: امسال در روز 29 مرداد که همزمان با روز 5 ذی القعده روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان است برنامه‌های متعددی را اجرایی خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N906712