"ترس از ترور مثل سایه ولیعهد عربستان را تعقیب می‌کند"

عربستان

فعال اینترنتی مشهوری که با نام «مجتهد» شناخته می‌شود، اعلام کرد که ولیعهد عربستان در ترس و وحشت از امکان ترورش به دست «تندروها» به سر می‌برد برای همین از رفتن به مکان‌های شلوغ خودداری کرده و اگر با خودرو به جایی برود ده‌ها خودروی زرهی با بیش از 80 تن از نیروهای ویژه امنیتی وی را اسکورت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی العهد لبنان، براساس افشاگری جدید مجتهد که یک فعال و کاربر مشهور اینترنتی است و مطالبش در توییتر طرفداران زیادی دارد، محمد بن نایف ولیعهد عربستان با ترس و وحشت از ترور به دست «تندروها» زندگی می‌کند و حتی اماکن فعالیت روزمره و مسیر رفت و آمد و محافظانش را تغییر داده است.

به گفته مجتهد، محمد بن نایف از فعالیت کاری‌اش در دفترش در وزارت کشور واقع در جده کاسته است و بیشتر فعالیت خود را از ساختمان پژوهش‌ها در «ذهبان» انجام می‌دهد چراکه به عقیده وی امن‌تر و دارای ازدحام کمتری است.

همچنین بیشتر رفت‌وآمدهایش را با هلیکوپتر انجام می‌دهد و اگر بخواهد با خودروی خود به جایی برود ده‌ها خودروی زرهی با بیش از 80 تن از نیروهای ویژه امنیتی وی را اسکورت می‌کنند. خودروی وی نیز یک خودروی زرهی ضدآرپی‌جی است.

مجتهد تاکید می‌کند: محمد بن نایف خیلی کم در کاخ‌های معروفش اقامت می‌کند و بیشتر از قصر پدرش در جزیره‌ای واقع در دریای سرخ استفاده می‌کند چراکه نگهبانی و حراست از آن مانع عبور و مرور نمی‌شود. همچنین وی بخشی از توانایی‌ها جاسوسی وزارت کشور را برای رصد کردن مکالمات خانوادگی استفاده کرده و مدت طولانی می‌نشیند و با وسواس این مکالمات را گوش می‌دهد تا از فعالیت خاندان حاکم علیه خود با خبر شود.

به گفته مجتهد، محمد بن نایف تلاش می‌کند تا محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور همواره از وی راضی باشد و وی را کنار نزند.

مجتهد در صفحه شخصی خود در توییتر تاکید کرده است که محمد بن نایف نگرانی زیادی درباره متعب بن عبدالله رئیس گارد ملی عربستان ندارد اما برای محض احتیاط پس از بیعت کردن نزد وی رفته و به وی وعده داده بود که پست گارد ملی همواره در دست وی و فرزندانش خواهد بود.

انتهای پیام

کد N906639