خوابی که پسر ملک سلمان برای ولیعهد دیده است

ایرنا نوشت:

مجتهد فعال سیاسی توییتری مشهور عربستانی در صفحه شخصی خود نوشت: محمد بن نایف جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان در صدد برکناری محمد بن نایف از پست ولیعهدی است.

مجتهد نوشت: محمد بن سلمان وزیر دفاع و پسر شاه که جانشین ولیعهد است، قصد دارد محمد بن نایف ولیعهد این کشور را برکنار کند، اما زمان برکناری وی را به پس از مراسم حج موکول کرده ، زیرا نمی خواهد در ایام حج باعث ایجاد تنش در عربستان شود .

وی افزود: محمد بن سلمان می خواهد پس از برکناری ولیعهد کنونی، خود که جانشین این مقام است، ولیعهد عربستان شود و پس از آن برنامه ریزی کرده تا سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان از قدرت کناره گیری کند و بدین ترتیب محمد بن سلمان پسر شاه، جانشین وی شود .

مجتهد در ادامه ادعا کرد که محمد بن سلمان به زودی و شاید قبل از مراسم حج به برخی کشورهای بزرگ منطقه ای سفر کند، زیرا وی بسیار بلندپرواز است و برای رسیدن به بالاترین مقام ها در عربستان، باید با قدرت های بزرگ منطقه ای وارد توافقاتی شود .

این فعال سیاسی عربستانی نوشت: با اینکه رسانه های مصری بسیار به آل سعود حمله می کنند، اما محمد بن سلمان به دلیل طرح هایی که برای آینده خود در سر دارد، می خواهد به مصر و یک کشور بزرگ دیگر در خاورمیانه سفر کند .

محمد بن سلمان بن عبد العزیز آل سعود (متولد 1985) جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی و جوانترین وزیر دفاع در جهان است.

او همچنین رییس دربار سلطنتی عربستان است .

تاکنون ماهیت واقعی صاحب این صفحه (مجتهد) مشخص نشده، اما اکثر پیش بینی ها حول محور دو شخصیت اصلی مخالف آل سعودی در لندن یعنی سعد الفقیه و یکی دیگر از شاهزادگان عربستانی متمرکز شده است.

افشاگری های وی در اینترنت، آل سعود را در تنگنا قرار داده است.

حساب کاربری مجتهد در توییتر برای اولین بار در 21 ژوئیه 2011 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون یک میلیون و هفتصد هزار نفر که اکثرشان عربستانی هستند، صفحه وی را دنبال می کنند.

52261

کد N906511