دی میستورا: این ملت سوریه است که آینده رهبران خود را تعیین می‌کند

سیاسی

فرستاده سازمان ملل به سوریه ضمن تاکید بر اینکه مردم سوریه خود آینده رهبری این کشور را تعیین می‌کنند گفت: همگان در حال حاضر فهمیده‌اند که داعش بیشترین سود را از ادامه درگیری‌ها در سوریه می‌برد و مردم سوریه بیشترین زیان را می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی تاکید کرد: روس‌ها و آمریکایی‌ها در خصوص بحران سوریه گفت‌وگوهایی داشته‌اند همانطور که عربستانی‌ها و روس‌ها نیز در این باره گفت‌وگو کرده‌اند. همگان در حال حضر درک کرده‌اند که داعش بیشترین سود را از ادامه درگیری‌ها در سوریه می‌برد.

وی ضمن تاکید بر اینکه مردم سوریه خود آینده رهبری این کشور را تعیین می‌کنند گفت: به عقیده من کنفرانس ژنو 3 را تنها زمانی می‌توان برگزار کرد که مقدمات برای برگزاری آن فراهم آمده باشد. شرایط حاکم بر سوریه و ملت این کشور ناامیدی جدیدی را تحمل نمی‌کند.

دی میستورا افزود: من دیدم که مردم سوریه نگرانی زیادی در خصوص عدم توانایی‌شان برای نهایی کردن جنگ به نفع خود و افزایش پیشروی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی دارند.

وی تاکید کرد: از زمان برگزاری کنفرانس ژنو 2 مبارزه با تروریسم اولویتی اساسی بود اما پیروزی در جنگ تغییرات سیاسی را می‌طلبد که بر اجرای بیانیه ژنو استوار باشد. این دو مساله همواره باید در کنار هم باشند چرا که بدون این مساله جنگ به شکل یک جنگ صوری باقی خواهد ماند که به شکست داعش منجر نمی‌شود.

دی میستورا در خصوص توافق هسته‌ای ایران و غرب نیز گفت: پس از اواسط اکتبر خواهیم دید که توافق هسته‌ای ایران و غرب چه نتایجی خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N906361