درخواست اقلیم کردستان از مقامات ترکیه

ایسنا نوشت:

 مقام‌های منطقه خودمختار اقلیم کردستان عراق از دولت ترکیه درخواست کردند تا حملات هوایی علیه شبه‌نظامیان پ.ک.ک در خاک آنها را متوقف کرده و برای پایان درگیری‌ها مذاکره کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، "فلاح مصطفی"، رئیس روابط خارجی منطقه خودمختار کردستان عراق در جریان سفر به واشنگتن از اقدام شبه نظامیان حزب کارگردان کردستان ترکیه (پ.ک.ک) به دلیل رها کردن روند آتش‌بس انتقاد کرد اما گفت که بمباران مواضع آنها پاسخ مناسبی نیست.

وی در جمع خبرنگاران گفت: البته ما نمی‌خواهیم که این مواضع بمباران شود و به اعتقاد ما این کمکی به حل بحران نمی‌کند. این اقدام تنها باعث تشدید تنش‌ها می‌شود.

وی افزود: بله با اینکه ما با اقدامات اخیر پ.ک.ک موافق نیستیم اما این بدین معنا نیست که پاسخ آن بمباران باشد. ما باور داریم که چنین مشکلاتی راه حل نظامی ندارند، بهترین راه پیش روی صلح و مذاکره است.

به گفته رئیس روابط خارجی اقلیم کردستان عراق، دولت منطقه‌ای هم اکنون به سختی تلاش می‌کند تا به پناهندگانی که از دست اقدامات تروریستی داعش گریخته‌اند، کمک کند و به همین دلیل درگیری جدید میان ترکیه و پ.ک.ک هیچ کمی نمی‌کند.

وی گفت که از تصمیم ترکیه برای همکاری نزدیکتر با ائتلاف تحت امر آمریکا علیه داعش استقبال می‌کند اما گفت که این درگیری‌ با شبه نظامیان پ.ک.ک مساله‌ی دیگری است.

وی در خاتمه گفت که ترکیه درباره حملات مرزی اخیر علیه پ.ک.ک دولت اقلیم را مطلع نکرده بود و تنها پس از حملات بود که آنها متوجه آن شدند.

52261

کد N906128