پیام بشار اسد به مناسبت روز ارتش؛

شما شایسته پیروزی هستید زیرا به مکتب مقاومت و پایداری تعلق دارید

سیاسی

رئیس جمهوری سوریه به مناسب روز ارتش در این کشور طی پیامی خطاب به نیروهای سوریه از تلاشها، فداکاری ها و جانفشانی های آنها در دفاع از سرزمینشان قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه العهد، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و فرمانده کل ارتش این کشور به مناسبت هفتادمین سالروز تأسیس ارتش در پیامی خطاب به نیروهای مسلح گفت: برادران شجاع نیروهای مسلح، افسران و نیروهای مدنی با نثار درود، محبت و افتحار سالروز تأسیس ارتش را به شما تبریک می گویم.

وی افزود: با تمام افتخار و غرور، روزهای جاودان در تاریخ سوریه را که به دست ارتش رقم خورد به یاد می آوریم و حماسه های عزت و افتخار که حروف آن با خون سرخ شهدا نگاشته شد را گرامی می داریم، خون هایی که جاودانه شد و به آسمان شکوه، عظمت و بلندی رفت تا عامل و انگیزه ای برای تلاش های بیشتر به منظور حفاظت از سرزمین، آبرو و میراث اجداد و در راستای عمل به وظیفه و ایمان به باور ملی، در حافظه ما باقی بماند.

رئیس جمهوری سوریه خطاب به نیروهای مسلح اظهار داشت: ای محافظان میهن، امروز اگر شما به راه فداکاری و جانفشانی که از بیش از چهار سال پیش شروع شده، ادامه دهید به تمام جهانیان اعلام می کنید که دژی مستحکم در دفاع از مرزهای کشور و حافظ عزت و کرامت آن هستید. وی افزود: میزان چالش هایی که تجاوزات تروریستی بر شمار تحمیل کرده بود بسیار زیاد بود، در گذشته و اکنون متناسب با چالش و با تمام توان در تمام درگیری های با دشمن در صحنه حضور داشتید و بهترین الگو در فداکاری و قهرمانی و درس آموزی در زمینه تعلق خاطر و وفاداری به میهن بوده و هستید.

بشار اسد یادآور شد: ما شاهدان زنده ای در نبردها و عظمیت مقاومت و پایداری شما داشتیم که نه تنها تضعیف نشده است بلکه هر روز به صلابت و قدرت آن افزوده شده و هر روز بر میزان تأثیرگذاری و مقابله با ماشین کشتار و تروریسم و به شکست کشاندن طرح های ظلم، ستم و تجاوز افزوده می شود.

رئیس جمهوری سوریه تصریح کرد: شما پیشوا و الگو در دفاع از میهن و حفظ کرامت فرزندان ملتی مقاوم هستید که از شما حمایت کرده و با شما در یک صف ایستاده است. ملتی که نیرنگ متجاوزان را به خودشان باز می گرداند و به شما افتخار و با تمام توان از تمدن، میراث و تاریخ انسانی، حق تعیین سرنوشت و آینده خود و به دور از هر گونه فتنه و گمراهی دفاع می کند. به گفته وی ملت سوریه با مقاومت خود توانسته است با آگاهی، اتحاد و همبستگی تمام روش های ارعاب را به شکست بکشاند.

اسد یادآور شد: ای برادران رزمنده، تاریخ ارتش قهرمان ما مملو از صفحات مبارزات و نبردهای قهرمانانه و دلیرمردی شما در دفاع از کرامت امت و میهن است. امروز شما با مردانگی، قهرمانی و فداکاری خود تصاویر حماسه های ملی را به ذهن متبادر می کنید، حماسه هایی که ارتش در طول تاریخ رقم زده است. شما بار دیگر تاکید می کنید که امانت دار و قابل اعتماد و بهترین افراد برای انجام وظایف خطیر هستید. پس همانطور که فرزندان ملت شما را می شناسند به عهد خود به پاسداشت سوگندی که یاد کرده اید و به پاسداشت تاریخ کهن ارتش، وفادار بمانید، ارتشی که یک روز هم از عمل به وظیفه ملی خود فروگذار نکرده است و بدانید که پیروزی با پرچم ملی شما گره خورده است و شما شایسته این پیروزی هستید چرا که وابسته به مکتب افتخار، مردانگی، پایداری و مقاومت یعنی همان مکتب ارتش عربی سوریه هستید.

رئیس جمهوری سوریه در بخش پایانی پیام خود به ارتش سوریه گفت: بار دیگر این عید ملی را به شما تبریک می گویم و قطره قطره خون پاکی که در راه میهن داده اید و تمام زخم های مبارک شما که خود همچون مرهمی بر زخم های میهن بود را ارج می نهم. همچنین از تلاش های و پایمردی های شما در عمل به وظیفه و انجام مأموریت خود و عزم و پافشاری شما در تداوم تلاش ها برای استقرار امنیت و صلح در جای جای کشور عزیزمان سوریه، قدردانی می کنم. به روح پر فتوح شهدای راستین که در فداکاری و پیروزی از آنها الگو می گیریم، درود و سلام می فرستم . درود و سلام بر تمام مادرانی که جگرگوشه های خود را به خاطر عشق و محبت به میهن تقدیم کردند و با کار بزرگ خود شاهکار فداکاری، صبر و پایداری بودند. سلام و درود به تمام خانواده های شهدا که نماد عینی وابستگی و تعلق خاطر به وطن هستند. سلام و درود بر شما ای حافظان سرزمین و آبرو، شما تجسم عینی امیدی هستید که از آینده کشور صیانت و از کرامت فرزندان آن دفاع می کند. درود و سلام بر فرزندان ملت مقاوم که ثابت کرد شکوه و عظمیت از بین نمی رود و تمدن نابود نمی شود.