موج خشم ضدصهیونیستی از کشته شدن کودک فلسطینی

سیاسی

قتل وحشیانه یک کودک فلسطینی در حمله شهرک نشینان صهیونیست، موج خشم و نفرت فلسطینی ها از این رژیم کودک کش را به دنبال داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های فلسطینی، مراسم به خاک سپاری کودک دو ساله فلسطینی در میان موج خشم فلسطینی ها در روستای دوما واقع در نزدیکی شهر نابلس برگزار شد. در این مراسم شماری از مقامات فلسطینی از جمله نخست وزیر تشکیلات خودگردان شرکت داشتند.

همزمان با این مراسم هزاران نفر از مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه با برپایی راهپیمایی خشم و انزجار خود را از جنایات صهیونیست ها به نمایش گذاشته و محاکمه عاملان این جنایات و در راس آنها مقامات رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.

در همین حال ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان حمله به این خانواده فلسطینی را جنایت جنگی خواند و گفت تا زمانی که شهرک سازی و اشغالگری صهیونیست ها ادامه دارد، چنین جنایاتی نیز ادامه خواهد داشت.

ابومازن همچنین از تلاش فلسطینی ها برای ارائه پرونده این جنایت و دیگر جنایات رژیم صهیونیستی به دیوان بین المللی کیفری خبر داد. به گفته این مقام فلسطینی هیچ کس نمی تواند مانع از ارائه این پرونده به این نهاد بین المللی شود.

هر چند برخی مقامات اسرائیلی در تلاش برای آرام کردن اوضاع در مناطق فلسطینی، حمله مذکور را محکوم کرده و وعده رسیدگی به آن را داده اند اما این وعده ها نتوانست مانع خشم هزاران فلسطینی شود. گزارش ها همچنین از بروز درگیری بین تظاهر کنندگان فلسطینی و نیروهای امنیتی اسرائیلی در کرانه باختری و بیت المقدس حکایت دارد.