محکومیت جهانی قتل کودک شیرخواره فلسطینی توسط صهیونیستها

سیاسی

مقامات کشورهای مختلف از جمله روسیه، اتحادیه اروپا، آمریکا و اردن قتل کودک شیرخواره فلسطینی به دست شهرک نشینان صهیونیست را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزارت امور خارجه روسیه یا صدور بیانیه ای اعلام کرد: مسکو این جنایت بی سابقه را به شدت محکوم می کند و خواهان انجام تمام اقدامات لازم برای مجازات عاملان این جنایت از سوی تل آویو است.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین شهادت این کودک شیرخواره فلسطینی را به خانواده وی تسلیت گفته و برای مجروحان این حادثه آرزوی بهبودی کرد. پیش از این نیز اتحادیه اروپا قتل این کودک فلسطین را محکوم کرده و مسئولان اسرائیل را به «عدم تسامح مطلق» با اقدامات خشونت آمیز توسط شهرک نشینان دعوت کرده بود.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه مقاماات اسرائیل باید اقدامات لازم برای حمایت از ساکنان محلی را به کار گیرند، افزود: ما خواهان محاکمه کامل، اجرای قانون و عدم اجازه مطلق به خشونت ورزی شهرک نشینان هستیم.

اتحادیه اروپا اعلام کرد این جنایت وحشیانه بار دیگر بر ضرورت اتخاذ اقدامات فوری برای رسیدن به حل و فصل سیاسی بحران فلسطینی-اسرائیلی تأکید می کند. بر این اساس چنین جنایت هایی وحشتناکی ممکن است به راحتی منجر به تداوم خشونت ها از جانب هر دو طرف و در نتیجه دور شدن از مذاکره و حل و فصل مسالمت آمیز شود، از این رو اتحادیه اروپا خواهان تحقیقات گسترده و جامع در مورد این جنایت و محاکمه عاملان آن در اسرع وقت است.

کنسولگری آمریکا در قدس اشغالی نیز در واکنش به این جنایت اعلام کرد واشنگتن به شدت حادثه به آتش کشیدن منزلی در روستای دوما را که منجر به کشته شدن یک کودک شیرخوار فلسطینی شد، به شدت محکوم می کند.

همچنین دولت اردن این جنایت وحشیانه شهرک نشینان صهیونیست در جنوب نابلس را محکوم کرد. محمد المومنی سخنگوی دولت اردن در بیانیه ای گفت: اگر پافشاری دولت رژیم صهیونیستی بر نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین نبود چنین جنایتی به وقوع نمی پیوست.

گفتنی است کودک ۱۸ ماهه فلسطینی امروز جمعه در حادثه آتش سوزی یک منزل فلسطینی که توسط شهرک نشینان صهیونیست انجام شد، به شهادت رسید و  برادر ۴ ساله وی نیز به شدت زخمی شد.