رژیم کودک کش در گرداب خون سرخ یک نوزاد/ انتفاضه جدید در راه است؟

سیاسی

سوزاندن یک نوزاد فلسطینی توسط شهرک نشینان افراطی صهیونیست طی حملات امروز به نابلس موج بزرگی را علیه این رژیم کودک کش در ساعات اخیر به راه انداخته و احتمال می رود که منجر به انتفاضه ای دیگر شود.

خبرگزاری مهر ـ گروه بین الملل:  «سعد دوابشه» که ۲ سال بیشتر نداشت در حالی به همراه والدینش سعد و رهام و برادرش احمد چهار ساله دچار سوختگی درجه سوم شد که شهرک نشینان افراطی صهیونیست ابتدا به زبان عبری شعارهایی با مضمون انتقام خواهی از اعراب بر روی دیوار منزل این خانواده نوشتند و آنگاه بطری های آتشزا را به داخل منزل انداختند تا منزل بسوزد.

در پی این حادثه دلخراش گروه های مختلف فلسطینی با اعلام مواضع متعدد به مقابله به مثل با صهیونیست ها تاکید کرده اند که همین مسئله نگرانی شدید صهیونیست ها را به دنبال داشته است. در این باره حماس با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «از همه در کرانه باختری می خواهیم که در تظاهرات گسترده در دفاع از مسجد الاقصی و واکنش به جنایت سوختن کودک شیرخواره فلسطینی دست به تظاهرات بزنند.»

جنبش جهاد اسلامی نیز از واکنش ملت فلسطین به جنایات شهرک نشینان و اقدام تروریستی آنها خبر داد و کمیته مقاومت در فلسطین نیز اعلام کرد: «خواستار انقلاب خشم در دفاع از کودکان و ساکنان از جنایات شهرک نشینان هستیم.»

جبهه مردمی برای آزاد فلسطین نیز در حالی با اعلام موضعی تندتر اعلام کرد: «سوختن کودک شیرخواره در نابلس تحولی خطرناکی است و ما خواستار اعلام جنگ علیه شهرک نشینان هستیم» که سلطان ابوالعینین عضو کمیته مرکزی جنبش فتح اعلام کرد: «مسئولیت حمایت از ملت فلسطین بر عهده همه است باید سلاح برای همه فلسطینی ها تهیه شود.»

ابو العینین تاکید کرد: «دادگاه بین المللی و ابراز محکومیت صرف هرگز زندگی را به شهیدان ما باز نمی گرداند و باید هر دستی که به سوی اراضی ما دراز می شود قطع شود. گفتگو مشکلی را حل نمی کند و اسرائیل دست شهرک نشینان را برای تعدی به ما بازگذاشته است. مسئولان فلسطینی باید تدابیر عملی در قبال تعدی های شهرک نشینان علیه فلسطینی ها به عمل آورند.»

بر این اساس؛ موج خشم و نفرتی که از سوی فلسطینی های ساکن کرانه باختری نسبت به این کودک کشی آشکار طی ساعات گذشته در حال شکل گیری و گسترش است، احتمال می رود به موج جدیدی از «انتفاضه» علیه غاصبان صهیونیست تبدیل شود، چنانچه همین مسئله سبب شده تا نظامیان رژیم صهیونیستی به شکل گسترده ای در منطقه نابلس مستقر شده و نظامیان دیگری نیز به حالت آماده باش دربیایند.

لازم به ذکر است اتفاقات چند روز گذشته در اراضی اشغالی کرانه باختری و به ویژه جنایت امروز شهرک نشینان افراطی صهیونیست، ضرورت تسلیح مردم این منطقه را بیش از پیش بر مردم، گروه های مقاومت و حتی برخی گروه های مصالحه گر فلسطینی آشکار ساخته است.