مراسم تودیع و معارفه رئیس بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر

زارعان: "فردو "پشتیبان "نطنز" بوده و خواهد بود

توافق جامع هسته‌اي,مذاكرات هسته‌اي

معاون و دبیر کمیته امنیت فناوری هسته‌ای سازمان انرژی اتمی در مراسم تودیع و معارفه رئیس نیروگاه اتمی بوشهر، گفت: تفاهم هسته‌ای ایران و گروه 1+5 موجب افزایش سطح عزت و اقتدار ملی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اصغر زارعان با بیان اینکه با تفاهم هسته‌ای توطئه بیگانگان در موضوع ایران هراسی با تمرکز بر ایمن نبودن نیروگاه اتمی بوشهر در منطقه خلیج فارس، شکست خورد، تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر یکی از ایمن و امن ترین نیروگاه های هسته ای جهان است.

وی تاکیدکرد: باید توجه نماییم که همچنان بیگانگان خصوصا رژیم صهیونیستی درصدد اختلال و خرابکاری به شیوه های گوناگون می‌باشند که باید با هوشمندی و هوشیاری توام با انسجام و همدلی توطئه های دشمن را در همه زمینه ها خنثی و روز به روز درحوزه فناوری هسته ای و سایر علوم جدید برگ های زرین دیگری به افتخارات جمهوری اسلامی ایران بیافزاییم.

معاون سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: این تفاهم باعث عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها شد، فلذا باید شکرگزار خداوند و ائمه اطهار و رهنمودهای مقام معظم رهبری و مردم فهیم ایران باشیم که با ایستادگی و حمایت همیشگی از دست اندرکاران و مذاکره کننده گان این افتخار را رقم زدند.

زارعان با اشاره به قطعنامه 2231 شورای امنیت، تصریح کرد: شورای امنیت سازمان ملل با این قطعنامه حق غنی سازی ایران را به رسمیت شناخت و برای اولین بار غنی سازی یک کشور در حال توسعه مورد پذیرش قرار گرفت و ایران از بند 7 منشور سازمان ملل خارج و باعث برانگیخته شدن خشم دشمنان جمهوری اسلامی ایران و در راس آن رژیم صهیونیستی شد که نشانه اقتدار ما در دنیاست.

وی افزود: با این تفاهم ایران هراسی رنگ باخت و ما در اجرای برجام پایبند خواهیم بود، انتظار می رود طرف مقابل نیز به تعهدات خود پایبند باشد.

معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به دستاوردهای تفاهم اخیر، گفت: یکی دیگر از دستاوردهای تفاهم وین موضوع PIE بوده است. PIE یکی از ارکان اصلی تست مجتمع های سوخت هسته ای است که با دستیابی ایران به این فناوری استانداردهای بین المللی در راستای تولید سوخت تکمیل می گردد.

زارعان در ادامه با بیان دلایل ایجاد سایت فردو تصریح کرد : فردو ضامن و پشتیبان سایت نطنز بوده و همچنان خواهد بود. وی افزود : در برنامه‌های جدید سایت فردو از ۱۰۰۰ ماشین سانتریفوژ در این محل بهره برداری خواهد شد.

زارعان اظهار داشت: از مجموع ۱۰۰۰ ماشین دو زنجیره آن به تولید ایزوتوپ های پایدار اختصاص خواهد داشت و مابقی نیز حفظ زیرساخت های فردو را برقرار و تامین می کنند.

معاون و دبیر کمیته امنیت فناوری هسته ای سازمان انرژی اتمی پیرامون آخرین وضعیت فعالیت های صلح آمیز صنعت هسته ای از اکتشافات، استخراج، غنی سازی و سایر برنامه های هسته ای سازمان انرژی اتمی سخن گفت.

انتهای پیام

کد N905439