پادشاه اردن: به دنبال بلندپروازی در عراق و سوریه نیستیم

پادشاه اردن ضمن تاکید بر اینکه امان خواهان حل سیاسی بحران سوریه است، اظهار کرد که با حمایت از عشایر در شرق سوریه وغرب عراق دنبال بلندپروازی در این دو کشور نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی اردن (پترا)، عبدالله دوم پادشاه اردن در دیدار با فعالان مردمی در شهر ساحلی "العقبة" تاکید کرد: ما از طرح عدم مرکزی بودن و قانون احزاب صحبت می‌کنیم و به زودی قانون انتخاباتی را نیز تصویب می‌کنیم. من از این مساله تعجب می‌کنم که برخی موضوع حمایت از عشایر در سوریه و عراق را به طرح عدم مرکزی بودن در اردن ربط می‌دهند بر این اساس که اردن بلندپروازی‌هایی در عراق و سوریه دارد. این سخنی است که صحت ندارد.

وی بر تحکیم روابط اردن با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تاکید کرد و گفت: روابط ما با کشورهای عربی ممتاز است اما برخی از وجود مشکلات میان ما با این کشورها خبر می‌دهند که این درست نیست.

پادشاه اردن درباره اوضاع سوریه و برنامه هسته‌ای ایران گفت: ما خواهان حل سیاسی بحران سوریه هستیم در خصوص توافق نامه‌ هسته‌ای ایران وغرب باید بگویم که این توافق نامه بر منطقه تاثیر خواهد داشت. برای ما نیز فکر نمی‌کنیم تاثیر منفی داشته باشد.

عبدالله دوم درباره تجاوزات رژیم صهیونیستی در قدس گفت: قدس برای ما خط قرمز است و آنچه که اخیرا در قدس رخ داده مساله‌ای است که آن را نمی‌پذیریم.

انتهای پیام

کد N905424