محمدصادقی: بازار مصرف عریض و طویل برای بیگانگان فراهم نشود

سیاسی

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حمایت از تولید و اقتصاد داخلی گفت که فرصت فراهم شده بعد از تفاهم هسته‌ای نباید منجر به واردات بیشتر شود.

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حمایت از تولید و اقتصاد داخلی گفت که فرصت فراهم شده بعد از تفاهم هسته‌ای نباید منجر به واردات بیشتر شود.

شاهین محمدصادقی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: همه ما با اصل توافق موافق هستیم اما باید بدانیم با آمریکا و مجموعه‌ای مواجه هستیم که هیچ اعتمادی به آنها نداریم. آنها ممکن است در هر مرحله متناسب با منافع خودشان شیطنت کنند و منافع ما را به خطر بیاندازند. لذا مراقبت این مسیر تا انتها بسیار ضروری است.

وی با تأکید بر لزوم بررسی دقیق متن توافق از سوی مجلس و شورای عالی امنیت ملی برای در نظر گرفتن منافع ملیب و مصلحت عمومی، خاطرنشان کرد: اگر بر اساس اصول عزت، حکمت و مصلحت و خط قرمز نظام این توافق نهایی شود زمان درون‌زایی اقتصاد کشور فرا می‌رسد.

نماینده مردم کازرون در مجلس با بیان این‌که نباید توسعه کشور به عطایا و هدایای دیگران موکول شود،‌ اظهار کرد: ما خودمان موظف هستیم کشور را بسازیم و بر سیاست‌ها، اقتصاد داخلی و دانش خودمان تکیه کنیم و متکی بر بازار تجارت، تولید و اقتصاد خود باشیم. در واقع باید از آنچه به دست می‌آید کمک بگیریم. مبادا در جامعه این‌طور جا بیفتد که قرار است عطایا و هدایای دیگران کشور ما را بسازد.

محمدصادقی با تأکید بر لزوم حمایت از تولید و اقتصاد داخلی، یادآور شد: ما باید ضمن داشتن روابط و استفاده از ظرفیت‌های بیرونی مراقب باشیم بازار مصرف عریض و طویل و پرسودی را برای بیگانگانی که تا الان در پی ضربه زدن به ما بودند فراهم نکنیم. مبادا بنا را بر واردات و مصرف بگذاریم که این برای استقلال کشور سم مهلک است.

وی با بیان این‌که باید از گردش مالی کشور در سطح بین‌المللی، صادرات و فروش محصولات تولید داخل بهره برد در عین حال گفت: ما باید بنا را بر این بگذاریم که دستمان روی زانوی خودمان باشد و به اتکای تولید داخلی و نیروی انسانی خلاق و پرتوان خود، کشور را بسازیم.

انتهای پیام

کد N905415