بودجه 170میلیارد تومانی برگزاری انتخابات الکترونیک/شورای نگهبان مخالف این نوع برگزاری انتخابات نیست

هزینه های انتخابات,انتخابات مجلس دهم,سخنگوی وزارت کشور,وزارت کشور,شورای نگهبان

تسنیم نوشت:

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور ، از برگزاری جلسات مشترک کارشناسان وزارت کشور و شورای نگهبان برای بررسی نحوه برگزاری الکترونیکی انتخابات اسفندماه خبر داد و گفت:‌ وزیر کشور در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان در شورای نگهبان حاضر شدند و درباره کم و کیف برگزاری الکترونیکی انتخابات توضیح دادند.

وی افزود: در این جلسه بنده و آقای مقیمی هم حضور داشتیم و به سوالات اعضای محترم شورای نگهبان پاسخ دادیم و برنامه‌های خود را نیز ارائه دادیم.

سخنگوی وزارت کشور با بیان این مطلب که اعضای شورای نگهبان مخالف برگزاری الکترونیکی انتخابات نیستند و انتظارشان این است که نظارت به صورت کامل بر آن صورت گیرد، اظهار داشت: بعضا مشاهده شده که برخی از سایت‌ها عنوان کردند که شورای نگهبان مخالف برگزاری الکترونیکی انتخابات است درحالی که چنین نیست؛ آنها موافق شفاف‌سازی انتخابات هستند و این حق را دارند که نسبت به نظارت خود بر انتخابات دغدغه داشته باشند.

امیری همچنین بودجه تصویب شده در هیئت دولت برای برگزاری الکترونیکی انتخابات را 170 میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: تا زمانی که بررسی‌ها برای چگونگی برگزاری الکترونیکی انتخابت به نتیجه نرسد، نمی‌توان تعیین کرد که چه میزان از نحوه رای‌گیری از مردم در انتخابات مکانیزه خواهد بود؛ بنابراین باید صبر کنیم ببینیم بررسی کارشناسان در این زمینه به کجا خواهد رسید.

27215

 

 

کد N905404