پیشروی نیروهای عراقی در شهر رمادی

عراق

نیروهای عراقی در ادامه پیشروی‌های خود در استان الانبار کنترل مناطق و مراکزی را در ورودی‌های شهر رمادی از جمله دانشکده کشاورزی در دست گرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، "علی داوود" رئیس شورای شهر "خالدیه" در استان الانبار، بزرگترین استان عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی پس از رهگیری‌های شدید با تروریست‌های داعش در محور جنوبی شهر رمادی خیابان "ستین" و دانشکده کشاورزی را آزاد کردند و ده‌ها تروریست را از پای درآوردند.

نیروهای عراقی همچنین مناطق استراتژیک دیگری از جمله مرکز منطقه "التأمیم" در غرب رمادی را آزاد کردند و خسارت‌های زیادی را به آن‌ها وارد کردند.

این نیروها همچنین صدها بمب را که داعش در این منطقه کار گذاشته بود خنثی کردند.

به گفته "ابراهیم الفهداوی"، رئیس کمیته امنیتی شهر خالدیه جنگنده‌های "ائتلاف ضد داعش" یک خودروی داعش را در شهر "الصقلاویه" واقع در شمال شهر فلوجه، دومین شهر بزرگ استان الانبار هدف قرار دادند که منجر به کشته شدن "عارف عبدالرزاق"، والی داعش در این شهر و سه تن از محافظانش شد.

"حکمت سلیمان"، سخنگوی استانداری الانبار نیز اعلام کرد که عملیات‌ نظامی در مناطق میان شهر البغدادی و شهرستان "حدیثه" در غرب رمادی ادامه دارد و نیروهای عراقی از مناطق آزاد شده عقب نشینی نکرده‌اند.

نیروهای عراقی که عملیات آزادسازی استان الانبار را از حدود یک ماه پیش آغاز کرده‌اند اخیرا به پیشروی‌های خوبی در شهر فلوجه و رمادی دست یافته‌اند و دانشگاه الانبار را که به "دژ مستحکم داعش" معروف بود، آزاد کردند.

انتهای پیام

کد N905309