دعوت عمومی اوباما از حامیان خود برای حمایت از توافق هسته ای ایران

سیاسی

رئیس جمهور آمریکا در تماسی تلفنی با حامیان خود از آنها خواست تا حمایت از توافق هسته ای ایران را افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتد پرس، «باراک اوباما» در این تماس از حامیان خود خواست، به کنگره آمریکا برای جلب حمایت نمایندگان از توافق اتمی با ایران فشار بیاورند. از سوی دیگر گزارش‌هایی نیز از آغاز تلاش جدید از سوی کاخ سفید برای کسب حمایت اکثریتی، منتشر شده است.

باراک اوباما، در کنفرانسی تلفنی با هزاران نفر از حامیان خود، که کاخ سفید آن را ترتیب داده بود گفت «شما باید فعالیت بیشتری بکنید، صدایتان رساتر باشد، بیشتر سهیم شوید و به اطلاعاتتان بیافزایید».

اوباما می‌گوید توافق اتمی با ایران «بسیار خوب است و ما باید از آن سرافراز باشیم».

«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید نیر در رابطه با این اقدام اوباما گفت:  «هزاران نفر از نمایندگان گروه‌های بزرگ» در کنفرانس تلفنی رئیس‌جمهوری ایالات متحده حضور داشتند.

در عین حال دولت آمریکا درصدد است تلاش‌ها برای کسب حمایت بیشتر مردم و نمایندگان کنگره از توافق اتمی با ایران را افزایش دهد.

جمهوری‌خواهان که از اکثریت در هر دو مجلس نمایندگان و سنا برخوردار هستند، به طور عمده‌ای با توافق جامع با ایران، مخالفت کرده‌اند.

با این همه از آنجایی که رئیس‌جمهوری در صورت نرسیدن مخالفان به دو سوم کل نمایندگان، قادر به وتوی رای مخالف آنهاست، هنوز اجرایی شدن نهایی توافق در آمریکا، با خطر فوری و خیلی جدی روبه‌رو نیست.