بازداشت چند سرباز آمریکایی در فرودگاهی در وین اتریش

آمريكا

یک روزنامه اتریشی گزارش داد، اخیرا گروهی از سربازان آمریکایی مسلح در فرودگاه بین المللی شهر وین در حالی که قصد داشتند به اوکراین بروند، دستگیر شدند.

یک روزنامه اتریشی گزارش داد، اخیرا گروهی از سربازان آمریکایی مسلح در فرودگاه بین المللی شهر وین در حالی که قصد داشتند به اوکراین بروند، دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چند روز پیش یک گروه از سربازان آمریکایی در فرودگاه شوخات شهر وین منجر به برانگیختن هشدار امنیتی شدند. این افراد در این فرودگاه در حالی که به همراه مقدار زیادی سلاح قصد رفتن به اوکراین بدون مجوزهای لازم را داشتند دستگیر شدند. روزنامه اتریشی کوریر فاش کرد، پلیس اتریش مجبور به مداخله و ضبط این سلاح ها شده است. همچنین تحقیقاتی درباره این حادثه آغاز شد.

در این حادثه 9 سرباز آمریکایی در مسیر رفتن به اوکراین بودند تا در این کشور مستقر شوند. سخنگوی وزارت دفاع اتریش اظهار کرد: از آن جا که مشکلاتی در خصوص پرواز بعدی آنها پس از توقف در فرودگاه شوخات وجود داشته آنها مجبور شدند دوباره پروازشان را دوباره رزرو کنند و بنا بر این منطقه ترانزیت را ترک کنند.

بر اساس این گزارش از این سربازان اسلحه های M16 و کلت کشف شده است. این حادثه شگفتی زیادی را به لحاظ این که سلاح های ضبط شده پیشتر اعلام و ثبت نشده بودند به همراه داشت.این سربازان تاییدیه ترانزیت لازم را برای اتریش اخذ نکرده بودند. تلاش سفار ت آمریکا برای به دست آوردن مجوز بعد از این حادثه به دلایل حقوقی رد شد.

این سربازان به جای رفتن به اوکراین مجبور شدند به واشنگتن باز گردند اما اجازه پیدا کردند سلاح هایشان را با خود ببرند.

انتهای پیام

کد N905236