تاکید بر ارائه کمک‌های نظامی جدید به عراق در نشست ائتلاف ضد داعش

عراق

مسئولان ارشد ائتلاف ضد داعش در نشست خود در کانادا بر ارائه کمک‌های نظامی جدید به دولت عراق برای مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

مسئولان ارشد ائتلاف ضد داعش در نشست خود در کانادا بر ارائه کمک‌های نظامی جدید به دولت عراق برای مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، وزیر خارجه کانادا اعلام کرد که این نشست که در سطح مسئولان سیاسی وزارت خارجه کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش برگزار شد، در خصوص ارزیابی تلاش‌ها و عملیات ائتلاف علیه داعش در عراق و سوریه بوده است.

این نشست با حضور "جان آلن"، فرمانده ائتلاف ضد داعش و "ابراهیم جعفری" وزیر خارجه عراق برگزار شد و در این نشست تنها کانادا مقدار کمک جدید خود به عراق برای مبارزه با تروریسم را اعلام کرد.

وزیر خارجه کانادا در بیانیه‌ای تاکید کرد: کانادا 8 / 5 میلیون یورو را به عنوان کمک به عراق و برای تقویت توانایی‌های نیروهای عراقی در زمینه خنثی سازی بمب اختصاص داده است.

وی افزود: کانادا کمک نظامی دیگری را که شامل تجهیزات نظامی غیرکشنده است، به کشورهای آسیب دیده از حملات داعش اختصاص داده است تا به این کشورها برای تامین امنیت مرزهای خود و ممانعت از وجود تروریست‌های خارجی کمک کند.

کانادا یکی از کشورهایی است که با انجام حملات هوایی علیه داعش و اعزام مشاوران نظامی به عراق عضو ائتلاف ضد داعش است و از نوامبر گذشته حملات هوایی را برای داعش در سوریه و عراق آغازکرده است.

انتهای پیام

کد N905227