سفر نتانیاهو به انگلستان/ موضوع هسته‌ای ایران محور مذاکرات

سیاسی

نخست وزیر رژیم صیونیستی اوایل شهریور ماه به انگلستان می رود تا با همتای بریتانیایی خود درباره مسائل خاورمیانه و توافق هسته ای ایران گفتگو کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آروتز شوا، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اوایل ماه سپتامبر (شهریور ماه) عازم انگلستان خواهد بود تا با «دیوید کامرون» همتای بریتانیایی خود دیدار کند.

بنابر اعلام شبکه ۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی، این دیدار با هدف تبادل نظر درباره مسائل منطقه ای و با تمرکز بر توافق هسته ای به دست آمده بین ایران و کشورهای ۱+۵ انجام می شود.

از سویی رسانه های انگلیسی عنوان کردند که کامرون در این دیدار از مسائل دیگری نظیر شرایط حاکم بر نوار غزه، از سرگیری مذاکرات سازش و جنگ سوریه نیز سخن خواهد گفت.

ناگفته نماند که در اوایل این ماه تنش لفظی بین نتانیاهو و «فیلیپ هاموند» وزیر امور خارجه انگلستان در گرفت. هاموند تل آویو را متهم کرد که به هیچ توافقی با ایران راضی نبوده و خواهان ادامه صف آرایی در برابر این کشور است. در مقابل، نتانیاهو نیز در کنفرانس خبری مشترکی که در بیت المقدس برگزار شد تلاش های انجام گرفته برای حصول تفاهم وین را زیر سؤال برد و از توافق هسته ای به شکست دیپلماسی تعبیر کرد.

لازم به یادآوری است که نتانیاهو در اواسط سپتامبر نیز برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک خواهد بود تا بار دیگر همه تلاش های غرب را برای حصول توافق هسته ای ایران، زیر سؤال ببرد.