فاطمه رهبر در دیدار با نماینده مجلس بوسنی:

اخبار منعکس شده از ایران در خارج با واقعیات تفاوت بسیاری دارد

سیاسی

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس با اشاره به نگاه برابر قانون اساسی به زنان و مردان در ایران گفت: اخباری که از ایران در خارج انعکاس پیدا می‌کند، با واقعیات موجود در کشور ما تفاوت زیادی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «کنلا زوکو» نماینده مجلس فدراسیون بوسنی و هرزگوین با حضور در محل مجلس شورای اسلامی با فاطمه رهبر رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار، فاطمه رهبر با ابراز خرسندی از حضور نماینده مجلس فدراسیون بوسنی و هرزگوین در جمهوری اسلامی ایران گفت: این قبیل دیدارها فرصت مناسبی برای تبادل نظر و گفتگو در زمینه های مختلف به شمار می‌آید. به ویژه اینکه اخباری که از جمهوری اسلامی ایران در خارج انعکاس پیدا می‌کند، با واقعیات موجود در کشور ما، تفاوت زیادی دارد.

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس، در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مؤثر زنان در پیشرفت های علمی، فناوری و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات فراوانی جهت حمایت از حضور فعال زنان در عرصه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی انجام گرفته است.

وی درادامه، ضمن تشریح قوانین و سیاست های مختلف در خصوص حمایت‌های جانبی از خانواده، گفت: نگاه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به زن و مرد به طور یکسان است و زنان می‌توانند دوشادوش مردان به فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بپردازند.

در این دیدار همچنین، لاله افتخاری و نیره اخوان بیطرف نمایندگان مردم تهران و اصفهان نیز، به بیان نکاتی پرداختند.

افتخاری تبادل تجربیات و تقویت همبستگی و تعاملات فرهنگی فیمابین را بستر مناسبی برای توسعه و تقویت روابط دوستانه میان پارلمان‌های دو کشور دانست و گفت: عمل به احکام و دستورات جامع و کامل  اسلام، می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات جوامع بشری باشد.

اخوان بیطرف نیز با اشاره به اهمیت نقش زنان مسلمان در سطوح مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی زنان کشورمان توانستند با عمل به احکام الهی، نقش واقعی خود را در زمینه های مختلف به خوبی ایفاء و به عنوان الگویی برای تمامی زنان باشند.

در این دیدار، «کنلا زوکو»، نماینده مجلس فدراسیون بوسنی و هرزگوین نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران، ابراز امیدواری کرد، استمرار این دیدارها در توسعه مناسبات پارلمانی نقش بسزایی خواهد داشت.

وی علاقه‌مندی خود را برای سفر گروه دوستی پارلمانی مجلس بوسنی و هرزگوین به کشورمان اعلام کرد.