تاکنون 2000 روس به عراق و سوریه رفته‌اند

رییس آژانس فدرال امور اقوام روسیه اعلام کرد: حدود 2000 روس تاکنون کشور را به قصد عراق و سوریه ترک کرده‌اند که هدف بسیاری از آنها پیوستن به داعش بوده است.

رییس آژانس فدرال امور اقوام روسیه اعلام کرد: حدود 2000 روس تاکنون کشور را به قصد عراق و سوریه ترک کرده‌اند که هدف بسیاری از آنها پیوستن به داعش بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتیک، ایگور بارنیف، رییس آژانس فدرال امور اقوام روسیه در این باره گفت: براساس برآوردهای متعدد، حدود 2000 روس کشور را به مقصد عراق، سوریه و داعش ترک کرده‌اند.

بارنیف گفت که آژانس تحت نظرش با همکاری سرویس‌های ویژه روسیه در تلاش است تا سیستم منحصربه‌ فردی را برای آنالیز سایت‌های اینترنتی و رسانه‌های اجتماعی ایجاد کرده تا بتوانند افراط‌گرایان و تبلیغ‌کنندگان گروه‌های تروریستی را ردیابی کنند.

به گفته بارنیف، جامعه مسلمانان روسیه همچنین نقشی بسیار کلیدی در جلوگیری از گسترش افراط‌گرایی در این کشور ایفا می‌کند.

وی در این باره اظهار کرد: ما به طور قطع آماده‌ایم تا به اندازه نیاز با جامعه مسلمانان همکاری کنیم.

گروه تروریستی داعش یک گروه افراط‌گرا است که در عراق و سوریه فعالیت گسترده‌ای دارد. گروه‌های مرتبط با داعش در حال حاضر در شمال آفریقا، یمن، پاکستان و افغانستان فعالیت می‌کنند.

این گروه تروریستی که از طریق رسانه‌های اجتماعی جوانان بسیاری را از سراسر جهان به خدمت گرفته به نقض گسترده حقوق بشر از جمله قتل عام و سر بریدن شهرت دارد. سرویس امنیت فدرال روسیه برآورد می‌کند حدود 1700 روسی تاکنون به خدمت داعش درآمده‌اند.

پیش‌تر رییس این سرویس اعلام کرده بود، شهروندان بیش از 100 کشور در حال حاضر در بین نیروهای داعش هستند و این گروه دست کم در تبلیغات دست بالا را دارد.

انتهای پیام

کد N904609