۰

داوود اوغلو: داعش تهدیدی برای ترکیه است

  • ۲۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
تركيه

نخست وزیر ترکیه داعش را تهدیدی امنیتی و مذهبی برای کشورش دانست.

نخست وزیر ترکیه داعش را تهدیدی امنیتی و مذهبی برای کشورش دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، احمد داوداوغلو، نخست وزیر ترکیه در سخنانی در نشست فراکسیون نمایندگان حزب عدالت و توسعه در پارلمان، گفت: داعش هم به لحاظ امنیتی تهدیدی برای ترکیه است و هم به لحاظ زیان هایی که به دین ما وارد می کند ، تهدیدی برای اعتقادات ما است.

داوداوغلو با بیان اینکه از 7 ژوئن تاکنون 657 اقدام تروریستی در ترکیه روی داده است،‌ افزود: در عملیات علیه داعش ، پ ک ک و گروه موسوم به جبهه انقلابی نجات خلق در 39 استان ترکیه تاکنون 1302 نفر بازداشت شده‌اند.

وی گفت: گروه داعش، پ ک ک و گروه موسوم به جبهه انقلابی نجات خلق به صورت همزمان حملات تروریستی را به ترکیه آغاز کرده‌اند.

نخست وزیر ترکیه گفت: آسیب رساندن به نظام جمهوری ترکیه ، دموکراسی این کشور و حقوق بشر نخستین هدف این گروه‌ها است. هدف دوم آنان بر هم زدن نظم عمومی و هدف سوم نیز لطمه زدن به اعتبار ترکیه در عرصه بین المللی است.

داوداوغلو با تاکید بر ادامه عملیات نظامی ترکیه هشدار داد هیچکس نباید در پی آزمایش صبر و قاطعیت ما باشد. همه باید موضع خود را به صورت شفاف مشخص کنند. اگر همانگونه که داعش را محکوم می کنند، شجاعت محکوم کردن پ ک ک را نیز نشان دهند ما نیز به دعوت آنان پاسخ مثبت می دهیم و با آنان گفتگو می‌کنیم اما تا زمانی که این کار را انجام ندهند از دیدگاه ما و از دیدگاه مردم مظنون به شمار خواهند رفت.

نخست وزیر ترکیه گفت: تا زمانی که عناصر مسلح سلاح را زمین بگذارند و از ترکیه خارج شوند و نظم عمومی کاملا برقرار شود روند موجود ادامه خواهد یافت.

داوداوغلو گفت: ترکیه با مسئله خلاء حاکمیت مواجه نیست و با چنین مسئله‌ای مواجه نخواهد شد. در مقابل حملات گروه‌های تروریستی از اتخاذ تدابیر لازم صرف نظر نخواهیم کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.