داوود اوغلو: داعش تهدیدی برای ترکیه است

تركيه

نخست وزیر ترکیه داعش را تهدیدی امنیتی و مذهبی برای کشورش دانست.

نخست وزیر ترکیه داعش را تهدیدی امنیتی و مذهبی برای کشورش دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، احمد داوداوغلو، نخست وزیر ترکیه در سخنانی در نشست فراکسیون نمایندگان حزب عدالت و توسعه در پارلمان، گفت: داعش هم به لحاظ امنیتی تهدیدی برای ترکیه است و هم به لحاظ زیان هایی که به دین ما وارد می کند ، تهدیدی برای اعتقادات ما است.

داوداوغلو با بیان اینکه از 7 ژوئن تاکنون 657 اقدام تروریستی در ترکیه روی داده است،‌ افزود: در عملیات علیه داعش ، پ ک ک و گروه موسوم به جبهه انقلابی نجات خلق در 39 استان ترکیه تاکنون 1302 نفر بازداشت شده‌اند.

وی گفت: گروه داعش، پ ک ک و گروه موسوم به جبهه انقلابی نجات خلق به صورت همزمان حملات تروریستی را به ترکیه آغاز کرده‌اند.

نخست وزیر ترکیه گفت: آسیب رساندن به نظام جمهوری ترکیه ، دموکراسی این کشور و حقوق بشر نخستین هدف این گروه‌ها است. هدف دوم آنان بر هم زدن نظم عمومی و هدف سوم نیز لطمه زدن به اعتبار ترکیه در عرصه بین المللی است.

داوداوغلو با تاکید بر ادامه عملیات نظامی ترکیه هشدار داد هیچکس نباید در پی آزمایش صبر و قاطعیت ما باشد. همه باید موضع خود را به صورت شفاف مشخص کنند. اگر همانگونه که داعش را محکوم می کنند، شجاعت محکوم کردن پ ک ک را نیز نشان دهند ما نیز به دعوت آنان پاسخ مثبت می دهیم و با آنان گفتگو می‌کنیم اما تا زمانی که این کار را انجام ندهند از دیدگاه ما و از دیدگاه مردم مظنون به شمار خواهند رفت.

نخست وزیر ترکیه گفت: تا زمانی که عناصر مسلح سلاح را زمین بگذارند و از ترکیه خارج شوند و نظم عمومی کاملا برقرار شود روند موجود ادامه خواهد یافت.

داوداوغلو گفت: ترکیه با مسئله خلاء حاکمیت مواجه نیست و با چنین مسئله‌ای مواجه نخواهد شد. در مقابل حملات گروه‌های تروریستی از اتخاذ تدابیر لازم صرف نظر نخواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N904590