خاتمی: در زمین دشمن بازی نکنیم

دولت و ملت، همدلی و همزبانی,انتخابات مجلس دهم,قطعنامه 2231

یک عضو هیأت رئیسهٔ مجلس خبرگان گفت: انتخابات جشن سیاسی یک ملت است، با تفرقه و اختلاف نباید این جشن را تبدیل به ماتم کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، آیت‌الله سید احمد خاتمی در مراسم غبارروبی آرامگاه شهید مدرس در کاشمر همچنین اظهار کرد: تبلیغات انتخاباتی در نظام جمهوری اسلامی باید با نظام‌های غربی متفاوت باشد.

وی با اشاره به این‌که «افق آینده انقلاب افقی روشن است»، به دیدگاه رهبری در موضوع مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: نباید مسئله هسته‌ای در کشور مایه اختلاف شود. دشمنان درصدد هستند تا با حرف‌های تفرقه‌آمیز مردم را به دولت و دولت را به مردم بدبین کنند و با ایجاد جامعه دو قطبی موافقین توافق و ضد توافق را بوجود آورند. بیگانگان به خصوص آمریکا مایل‌اند توپ اختلاف نظر در زمینه مذاکرات هسته‌ای را در میدان داخل کشور بیندازد.

وی با بیان این‌که «نباید به میدان دشمن وارد شد و در آن بازی کرد»، افزود: جمهوری اسلامی ایران یک رهبر، رییس‌جمهور، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه دارد که همه آن‌ها می‌گویند توافق خوب آری توافق بد هرگز.

امام جمعه موقت تهران از همه احزاب و گروهای مختلف خواست تا منصفانه و با در نظرگرفتن حق سخن بگویند.

وی در ادامه هشت سال جنگ تحمیلی را گزینه روی میز 1+5 دانست و گفت: اگرچه در این جنگ همه کشورها با ما درگیر بودند به طوری که اثرات بمب شیمیایی آلمان‌ها هنوز هم جانبازان ما را رنج می دهد، اما سرانجام ملت بزرگ ما سرافراز شد. دشمنان تروریست‌ها را به جان ملت انداختند به طوری‌که از 17 هزار شهید ترور 12 هزار نفر توسط منافقین به شهادت رسیدند، هرآن‌چه دشمن برای نابودی انقلاب در چنته داشت به کار برد اما بازهم ناکام ماند چون انقلاب، رهبر، مردم و شهیدان ما خدایی بودند.

وی انقلاب اسلامی ایران را خدایی و الهی دانست و اظهار کرد: ما به وعده‌های خداوند متعال مطمئن هستیم و خواهیم بود و با عنایات الهی در این 36 سال بسیاری از مشکلات ما حل و شش کودتا خنثی گردید.

این عضو مجلس خبرگان با تاکید براین‌که «خلوص انقلاب را باید حفظ کرد و تنها باید آرمان‌های انقلاب برای ما مطرح باشد»، اظهار کرد: باید نظام انقلابی را سربلند نگهداشت و منافع نظام را قربانی اهداف جناحی و حزبی نکرد.

وی با اشاره به این‌که «اگر حق شهدا را ادا نکنیم فردای قیامت باید پاسخگو باشیم»، گفت: باید انقلاب اسلامی به عنوان پرچم اسلام ناب محمدی در جهان باقی بماند، از این رو هر گامی که در مسیر وحدت و صمیمیت برداشته می‌شود باید الهی و خدایی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این‌که «وجود مرقد مطهر شهید مدرس ،کاشمر را در ایران پرآوازه کرده است»، گفت: اگرچه نام استان خراسان رضوی یادآور نام علی بن موسی الرضا(ع) است، اما وجود زیارتگاه این شهید، کاشمر را به زیارتگاه امامزاده‌ای از نسل فاطمه(س) که از سند صحیح و معتبری برخوردار است، تبدیل کرد. هرچند رضا خان قبل از ترور آیت‌الله مدرس، شخصیت وی را ترور کرد اما بازهم نام شهید مدرس در تاریخ ماند و رضا خان در تاریخ گم و به فراموشی سپرده شد.

انتهای پیام

کد N904485