سفیر ایران در باکو اعلام کرد؛

سفر هیات اقتصادی جمهوری آذربایجان به تهران

سیاسی

سفیر کشورمان در باکو از سفر هیات اقتصادی و تجاری آذربایجان به ایران خبرداد و گفت: امیدواریم روابط تهران و باکو نیز در این چارچوب توسعه یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن پاک آیین در دیدار با شاهین مصطفی اف، وزیر صنعت و اقتصاد جمهوری آذربایجان پیرامون سفر هیات اقتصادی و تجاری آذربایجان به ایران بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار شاهین مصطفی اف توافق ایران و کشورهای 1+5 را یک اقدام مهم در جهت ایجاد ثبات و امنیت در منطقه دانست و افزود: باکو هیچ‌گاه در تحریم‌های ضد ایرانی شرکت نداشته و از برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران حمایت کرده است.

وی سفر خود به تهران همراه با یک هیات بزرگ اقتصادی متشکل از مقامات دولتی و اصحاب بخش خصوصی را در جهت افزایش همکاری‌های اقتصادی و مبادلات تجاری دانست و گفت: نتایج این سفر مقدمه برگزاری موفقیت‌آمیز دهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در نیمه دوم سال جاری است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان نیز با تاکید بر سیاست ایران مبنی بر تقویت و توسعه روابط با کشورهای برادر و همسایه خاطرنشان کرد: ما برای روابط با کشورهایی که در زمان تحریم‌های ظالمانه، در کنار ملت ایران بوده‌اند، اهمیت زیادی قایل هستیم.

پاک‌آیین افزود: ملاقات‌های متعددی که بین رییسان‌جمهور ایران و آذربایجان و دیگر مقامات دو کشور در دو سال گذشته انجام شده که نشان دهنده عزم جدی دو طرف برای توسعه مناسبات دوجانبه است.

وی خاطرنشان کرد: ایران خواهان روابط برادرانه با تمام کشورهای منطقه است و امیدواریم روابط تهران و باکو نیز در این چارچوب توسعه یابد.

به گزارش ایسنا، شاهین مصطفی اف، وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان با دعوت محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و رییس ایرانی کمیسیون مشترک دو کشور 12 مرداد به تهران سفر خواهد کرد.

مصطفی اف را در این سفر نمایندگان بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از بخش خصوصی و دولتی، انرژی، حمل و نقل، ارتباطات، بانکی و نفت جمهوری آذربایجان همراهی می‌کنند.

انتهای پیام

کد N904175