سوچی رسما وارد میدان انتخابات پارلمانی میانمار شد

سیاسی

رهبر اپوزیسیون دموکراسی‌خواه میانمار امروز(چهارشنبه) برای شرکت در انتخابات ماه نوامبر این کشور ثبت نام کرد تا کرسی خود در پارلمان را حفظ کرده و حزب حاکم مورد حمایت ارتش را به چالش بکشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، حزب اتحاد ملی برای دموکراسی متعلق به آنگ سان سوچی تقریبا در رقابت برای همه 498 کرسی پارلمان این کشور در انتخابات پارلمانی 8 نوامبر شرکت خواهد کرد و به گفته نیان وین، سخنگوی این حزب انتظار دارد که نتایج چشمگیری به دست بیاورد.

وی خاطر نشان کرد، حزب اتحاد ملی برای دموکراسی امروز نخستین بخش از کاندیداهای خود برای انتخابات پارلمانی را معرفی خواهد کرد.

سوچی امروز در میان استقبال حامیانش که برای او پرچم تکان می دادند در تانلین واقع در حوزه انتخابیه کاومو، اقدام به تحویل مدارکش به منظور ثبت کاندیداتوری خود برای انتخابات پارلمانی کرد. این منطقه یک منطقه فقیر نشین در جنوب شهر یانگون است که در جریان انتخابات میان دوره‌ای سال 2012 نیز سوچی به نمایندگی از آن کاندیدا شد.

او و 42 تن از اعضای حزبش در جریان این انتخابات میاندوره‌ای همه کرسی‌ها به جز یک کرسی را کسب کردند هر چند در پارلمانی که در کنترل حزب حاکم و حامی دولت است بلوک کوچکی را تشکیل داده‌اند.

احزاب میانمار تا هشتم اوت فرصت دارند تا کاندیداهایشان را معرفی کنند.

سوچی 70 ساله که برنده جایزه صلح نوبل است همچنان نمی تواند برای ریاست جمهوری با استناد به قوانین این کشور کاندیدا شود. اخیرا قانونگذاران میانمار تلاش‌ها برای اصلاح قانون اساسی که به ارتش یک چهارم از کرسی های پارلمان را می دهد خنثی کردند تا تضمین کنند ارتش همچنان از قدرت وتوی قوانین در پارلمان برخوردار باشد.

انتخابات پارلمانی آتی دومین انتخاباتی است که از زمان پایان نیم قرن حکومت نظامی در میانمار در سال 2011 برگزار می شود.

انتهای پیام

کد N904167