شباهت‌ها و تفاوت‌های بنیاد امید و بنیاد باران به نقل از عارف

محمدرضا عارف

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه بنیاد متبوعش مکمل بنیاد باران است، در عین حال تاکید کرد: تفاوت این دو بنیاد در تاثیرگذاری دو نسل متفاوت در آنهاست.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،محمدرضا عارف در آیین افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان در زنجان به طرح دو سوال کلیدی در ارتباط با بنیاد امید ایرانیان و بنیاد باران که در سطح افکار عمومی مطرح است پرداخت و گفت: سوالات مختلفی در سطح افکار عمومی در ارتباط با انگیزه تاسیس بنیاد امید ایرانیان و تفاوت آن با بنیاد باران مطرح است و باید به این سوالات پاسخ داد.

وی در ادامه به روند تاسیس بنیاد باران اشاره کرد و گفت: در اواخر سال 83 که دولت دوم اصلاحات رو به پایان بود، بحثهای مفصلی شکل گرفت که تجربه ارزنده کسب شده در دولت اصلاحات چگونه در اختیار مدیران آینده قرار بگیرد. به همین دلیل بعد از بحثهای طولانی تصمیم گرفته شد بنیاد باران برای احصاء تجربیات دولت اصلاحات تاسیس شود که در نهایت این بنیاد در تابستان 84 مجوز فعایت گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: در بنیاد باران خود را به مدیران میانی و ارشد دولت اصلاحات محدود کردیم و از جوانان غافل ماندیم به همین دلیل در سال 86 بعد از بحثهایی طولانی با همفکران خود و جوانان تصمیم گرفتیم بنیاد امید را با محوریت جوانان و زنان تاسیس کنیم چون بر این باور بودیم که شرایط کشور به گونه‌ای است که امکان شکل گیری تشکلهای فراگیر سیاسی وجود ندارد.

وی افزود: در اساسنامه و مرامنامه بنیاد امید آگاهانه تاکید شد تا 10 سال فعالیت سیاسی به صورت حزبی انجام ندهیم البته نظر شخص خودم این است که بعد از 10 سال هم کماکان به صورت اتاق فکری برای مدیران اجرایی باشیم.

عارف تاکید کرد: بنیاد امید ایرانیان مکمل بنیاد باران است و از تجربیات مثبت بنیاد باران استفاده می‌کند و برخی نقصان‌های آن را جبران کرده و خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه مبنای فعالیتهای ما سیاست مبتنی بر اخلاق است،خاطرنشان کرد: بنیاد امید ایرانیان اگرچه فعالیت سیاسی به صورت حزبی انجام نمی دهد اما در تعیین راهبردها فعالیت دارد به همین دلیل راهبردهای انتخابات مجلس آینده از سوی بنیاد امید ایرانیان تعیین می شود.

انتهای پیام

کد N904148