نخست‌وزیر رومانی با وجود تحقیقات کیفری علیه وی به تعطیلات رفت!

سیاسی

نخست‌وزیر چپگرای رومانی در حالی از امروز (چهارشنبه) تا 9 اوت 2015 به تعطیلات می‌رود که قرار است چند هفته دیگر تحقیقات کیفری علیه وی توسط دادستان‌ها انجام شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، اوایل ماه جاری میلادی، دادستان‌ها، ویکتور پونتا، نخست‌وزیر رومانی را به فرار مالیاتی، پولشویی و جعل در جریان فعالیتش به عنوان یک وکیل متهم کردند؛ ادعایی که پونتا آنها را رد کرده است.

نخست‌وزیر رومانی اوایل ژوئن سال جاری میلادی و پس از یک غیبت یک ماهه به خاطر عمل جراحی بر روی زانویش از استانبول بازگشت.

وی در بیمارستانی در ترکیه و بدون مطلع کردن رئیس‌جمهور و مردم لهستان تحت مداوا قرار گرفت و همین امر سوالاتی را درباره آینده سیاسی و ثبات دولت دربرداشت.

پونتا گفته است که ممکن است بار دیگر تحت عمل جراحی قراربگیرد.

نخست‌وزیر رومانی در تلویزیون محلی گفت: من می‌خواهم به تعطیلات بروم و نهم اوت 2015 به لهستان بازمی‌گردم. این یک تعطیلات به همراه خانواده‌ام خارج از لهستان است.

گابریل اوپری، به عنوان نخست‌وزیر موقت در زمان حضور پونتا در استانبول بود و انتظار می‌رود که بار دیگر همین رویه تکرار شود البته منتظر تایید کلاوس یوهانیس، رئیس‌جمهوری رومانی است.

پونتا به شدت تحت فشار قرار دارد تا استعفا دهد و کابینه‌اش سه بار از رای عدم اعتماد در پارلمان نجات یافته که ماه گذشته مورد اخیرش بوده است.

انتهای پیام

کد N904107