بمب اتمی جدید آمریکا، خطرناکترین سلاح در زرادخانه این کشور

آمريكا

یک پایگاه آمریکایی فاش ساخت، بمب اتمی جدیدی که اخیرا ارتش آمریکا وارد زرادخانه هسته‌ای این کشور کرده، خطرناک ترین و تهدیدآمیزترین سلاح در زرادخانه تسلیحات این کشور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از پایگاه دیلی بیست آمریکا، بمب جدید مذکور B61-12 نام دارد. این بمب در ظاهر به نظر نمی رسد که خطرناک تر از دیگر سلاح‌های هسته‌ای آمریکا باشد. با وجود آنکه این بمب یک بمب هسته‌ای است اما قدرت انفجار 50 کیلو تن دارد که شاید در مقایسه با قدرت 1200 کیلو تنی بزرگترین بمب هسته‌ای موجود در زراد خانه آمریکا چندان زیاد نیست.

اما زاخاری کک، یک تحلیلگر آمریکایی به پایگاه نشنال اینترسپت توضیح می دهد که این تفاوت در قدرت انفجاری همه چیز را درباره این بمب نمی گوید.

کک می نویسد: آنچه که بمب B61-12 را خطرناکترین سلاح هسته‌ای زرادخانه هسته‌ای آمریکا می سازد قابل استفاده بودن آن است.

وی افزود: این قابل استفاده بودن از یک طرف به خاطر دقت و از طرف دیگر به خاطر قدرت انفجاری کمتر آن است.

به گفته فدراسیون دانشمندان آمریکا، بمب B61-12 تنها تا شعاع 30 متری اطراف هدفش تاثیر می گذارد. این دقت به این بمب اجازه می دهد اهدافی را نابود سازد که تا پیش از این برای نابود سازی آنها لازم بود از سلاح‌های هسته‌ای قدرتمندتر که انفجار کورکورانه تری داشتند استفاده شود.

در نتیجه این قدرت انفجار کمتر این سلاح تشعشع هسته‌ای کمتری به نسبت سلاح‌های هسته‌ای سابق خواهد داشت و این موجب خواهد شد که تلفات ناخواسته یک حمله هسته‌ای کمتر شود.

همچنین این تشعشع کمتر موجب پایین آمدن هزینه و ابعاد حمله هسته‌ای می‌شود و این احتمال استفاده از این بمب را در یک درگیری نظامی بیشتر می کند.

بمب B61-12 می تواند عملا محدوده اهداف هسته‌ای آمریکا را گسترش دهد.

انتهای پیام

کد N904094