رئیس جامعة‌المصطفی:

گردشگری فرهنگی و مذهبی مورد توجه قرار گیرد

گردشگري,جامعة‌المصطفی العالمیه

رئیس جامعةالمصطفی العالمیه توجه به توسعه گردشگری فرهنگی و مذهبی را مورد تاکید قرار داد.

رئیس جامعةالمصطفی العالمیه توجه به توسعه گردشگری فرهنگی و مذهبی را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در دیدار با رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: کشور ایران با بهره‌گیری از گردشگری در حوزه فرهنگی و مذهبی می‌تواند جریان سازی کند.

وی افزود: گردشگری امروز بیانگر اقتصاد، فرهنگ و اندیشه هر کشوری است که گفتمان را در کشورها توسعه می‌بخشد.

اعرافی، ادامه داد: همچنین از ظرفیت طلاب این مرکز می‌توان در معرفی و تبلیغ گردشگری مذهبی و دینی در جهت منافع ملی کشورمان استفاده کرد.

وی با اشاره به ظرفیت استان قم در توسعه فرهنگ گردشگری گفت: استان قم با حضور موسسات فرهنگی که به تولید اندیشه می‌پردازند می‌تواند در بخش گردشگری سرمایه گذاری فکری کند.

وی افزود: ما در این مرکز آمادگی داریم که در حوزه گردشگری مذهبی و فرهنگی همکاری کنیم ضمن اینکه در این عرصه مطالعاتی نیز انجام داده‌ایم.

رئیس جامعة‌المصطفی با بیان این‌که «باید زیرساخت‌های گردشگری در استان قم مورد توجه قرار گیرد» گفت: این استان زائرپذیر است و در عرصه بین‌المللی مورد توجه است از این رو با تامین زیرساخت‌ها می‌تواند از ظرفیت استان در حوزه‌های مختلف بهره مند شوند.

وی افزود: جامعة المصطفی در برنامه‌های خود تربیت مدیران کاروان‌های زیارتی را دارد از این رو می‌تواند آموزش‌هایی را در خصوص توسعه گردشگری ارایه کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به تاریخچه تاسیس جامعةالمصطفی گفت: این مرکز جامعه بر آمده از تجربه تاریخی حوزه‌های علمیه با نگاه نو در عرصه بین‌الملل است که ماموریت آن پرورش عالمان دینی و تولید فکر است.

اعرافی، افزود: در حوزه خروجی‌های این مرکز در 30 سال گذشته تاکنون 40 هزار فارغ‌التحصیل از 120 ملیت داشته‌ایم که در کنار این افراد 50 هزار نفر از همسران و خانواده‌هایشان نیز تحت تعلیم و تربیت قرار گرفته‌اند.

وی افزود: در این مرکز گروه‌ها و شبکه‌هایی که شکل گرفته‌اند از مبلغان و عالمان دینی و مذهبی هستند و در بسیاری از کشورهای دنیا حضور دارند و به تبلیغ دین می‌پردازند.

وی ادامه داد: همچنین افرادی نیز در دانشگاه‌ها حضور پیدا کردند و برخی هم دانشگاه راه‌اندازی کردند به گونه‌ای که در افغانستان 11 دانشگاه راه اندازی کرده‌اند.

رئیس جامعة المصطفی با اشاره به فعالیت‌های دیگر این مرکز گفت: تربیت یافتگان مرکز جامعة المصطفی در تبلیغ دین اسلام در کشورهای مختلف نقش آفرینی می‌کنند.

انتهای پیام

کد N903909