سرلشکر فیروزآبادی:

حمله ترکیه به کردهای مخالف داعش یک اشتباه راهبردی بود

رييس ستادكل نيروهاي مسلح,سردار سرلشکر بسيجي سيدحسن فيروزآبادي,ستادكل نيروهاي مسلح,داعش,ترکیه

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به هدف‌گذاری‌های داعش گفت: دولت‌های ترکیه، عربستان و قطر روی هم‌پیمانی با داعش حساب باز نکنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی در سخنانی با بیان اینکه داعش حاکمیت بر کشورهای اسلامی را می‌خواهد و ترکیه، عربستان و قطر در این راستا مستثنی نیستند تأکید کرد: کمک و حمایت از این تروریست‌های تکفیری دیر یا زود امنیت آنها را نیز تهدید می‌کند.

وی تصریح کرد: اشتباهی که دولت ترکیه در روزهای اخیر مرتکب شد و به‌ نام حمله به تروریست‌های داعش، کردهای مخالف داعش را که در برابر داعش مقاومت می‌کردند مورد حمله قرار داد در واقع راه‌های دسترسی تروریست‌های تکفیری را به مرزهای ترکیه تسهیل می‌کند.

سرلشکر فیروزآبادی اقدام دولت ترکیه در حمله به کردهای مخالف داعش را یک اشتباه راهبردی دانست و تأکید کرد: ما نسبت به دوستان کشور بزرگ همسایه ترکیه هشدار می‌دهیم. محاسبات داعش آرمان‌های خیالی ترکیه را نیز در بر می‌گیرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان خاطر نشان کرد: دولت ترکیه باید نسبت به ملت خود نگران رفتار شیطانی تکفیری‌ها و دشمنی تاریخی صهیونیست‌ها و آمریکا که در پشت داعش فعال هستند، باشد.

انتهای پیام

کد N903900