اصلاحات قریب‌الوقوع در دولت فلسطین؛ از تغییرات جزئی تا تشکیل دولت جدید

فلسطين

منابع فلسطینی از اجرای اصلاحات قریب‌الوقوع در دولت توافق ملی فلسطین خبر دادند؛ اصلاحاتی که براساس گزارشات از تغییرات ساختاری شامل تغییر پست‌ها و برکناری برخی وزرا تجاوز کرده و شامل آینده آشتی ملی و سرنوشت بازسازی غزه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوزعربی، اجرای اصلاحات قریب‌الوقوع در دولت وفاق ملی فلسطین به ریاست رامی حمدالله سوالات زیادی را در میان فلسطینی‌ها در خصوص دلیل این اصلاحات و پیامدهای آن بر روند آشتی میان جنبش حماس و فتح برانگیخته است.

به گزارش منابع این اصلاحات از تغییرات در ساختار و شاکله دولت شامل تغییر پست‌ها و برکناری برخی وزراء تجاوز کرده و شامل آینده آشتی ملی و سرنوشت پرونده بازسازی نوار غزه پس از جنگ اخیر اسرائیل است.

همچنین این اصلاحات شامل تشکیل دولتی است که مهمترین ماموریت آن فراهم آوردن مقدمات برای انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان و قانونگذاری و حفظ پایبندی به جبهه داخلی علیه هرگونه حمله سیاسی یا اقتصادی اسرائیل است.

به گفته منابع رامی حمدالله چند روز پیش گفته بود که اصلاحات یک اقدام "فنی" است.

اعلام اجرای این اصلاحات پس از آن صورت گرفت که مسئولان فلسطینی، حماس را مسئول عملکرد نامناسب دولت در نوار غزه دانستند.

اخیرا نیز حماس با تصمیم محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای ترمیم کابینه دولت توافق ملی توسط رامی حمدالله مخالفت کرد و آن را نوعی "کودتا" علیه توافق ملی دانست. به گفته منابع محمود عباس رامی حمدالله را مامور ترمیم کابینه دولت توافق ملی به جای تشکیل دولت جدید کرده بود.

انتهای پیام

کد N903549