مراسم گرامیداشت وفات حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) برگزار می‌شود

حضرت عبدالعظيم حسني

مراسم گرامیداشت وفات ودیعه گرانقدر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در سرزمین ایران، حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام در بارگاه ملکوتی حضرتش برگزار می‌شود.

مراسم گرامیداشت وفات ودیعه گرانقدر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در سرزمین ایران، حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام در بارگاه ملکوتی حضرتش برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) این مراسم همچون سال‌های گذشته با حضور جمع کثیری از مردم ولایتمدار و متدین شهرستان ری و ارادتمندان و شیفتگان حضرت سیدالکریم علیه السلام از سراسر کشور در مصلای بزرگ ری برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش این مراسم معنوی در سالروز گرامیداشت وفات آن حضرت مصادف با 15 شوال مطابق با شنبه 10 مردادماه از ساعت 11 صبح با تلاوت آیات قرآن کریم توسط قاری ممتاز علی شیرزاد و برنامه جمع خوانی خادمین آستان مقدس آغاز و در ادامه زیارتنامه حضرت عبدالعظیم علیه السلام توسط محمدرضا غلامرضازاده قرائت و پس از ذکر اشعار توسط غلامرضا سازگار، ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام سید مهدی میرداماد به مرثیه سرائی خواهد پرداخت.

ایراد سخنرانی توسط آیت‌الله سید احمد خاتمی و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، پایان‌بخش این مراسم خواهد بود.

حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام، نواده پاک امام حسن مجتبی علیه السلام و از راویان حدیث و از جمله دانشمندان بزرگی است که محضر سه تن از امامان معصوم علیهم السلام را درک کرده و از محضر ایشان بهره برده است.

سخنان ائمه علیهم السلام در مورد این شخصیت والا، محبوب و معتمد نزد اهل بیت علیهم السلام، نشان از شخصیت علمی و مدارج بالای معنوی آن محدّث والامقام دارد، چنانچه در روایتی مشهور، امام هادی علیه السلام زیارت بارگاه حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام را برابر با زیارت مزار منور حضرت سیدالشهداء علیه السلام در کربلا دانسته است.

این مراسم به طور مستقیم از طریق پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام به نشانی www.abdolazim.com پخش خواهد شد.

انتهای پیام

کد N903547