معاون دادگستری ایلام:

پیشگیری از وقوع جرم مستلزم اهتمام همه قوا است

پيشگيري از وقوع جرم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام گفت: پیشگیری از وقوع جرم مستلزم اهتمام همه دستگاه‌های اجرایی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام گفت: پیشگیری از وقوع جرم مستلزم اهتمام همه دستگاه‌های اجرایی است.

جعفر داراب‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، اظهار کرد: سال گذشته جلساتی برای هماهنگی و تعامل در سطوح مختلف برگزار شد و تلاش زیادی برای بیان دغدغه‌های پیشگیرانه و توجیه و تبیین نقش پیشگیرانه دستگاه‌ها انجام گرفت.

وی ادامه داد: از آنجایی‌ که در قالب مقررات مصوب، قانون‌گذار و دولت اجمالاً به نقش پیشگیری از وقوع جرم اشاره دارند، مدیریت و هماهنگی و یادآوری شرح وظایف و تکالیف کلیه دستگاه‌ها می‌تواند گام مهمی در راستای برنامه موصوف باشد. از طرفی نظارت صحیح بر اجرا و تأثیر اجرای برنامه‌ها نیز از اقداماتی مثبت و غیرقابل‌انکار است.

داراب‌خانی ادامه داد: در سنوات گذشته دادگستری استان با همکاری سایر دستگاه‌ها تلاش کرده تا با دقت نظر در قوانین و مقررات موجود، وظایف پیشگیرانه دستگاه‌ها را احصاء و با ذکر نوع اقدام مراتب را به مدیران اجرایی استان ابلاغ کند. در همین راستا کارگروهی تشکیل‌ شده که با برگزاری جلسات سعی در استخراج دقیق این شرح وظایف دارد.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان ایلام با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم مستلزم اهتمام همه قوا و دستگاه‌ها است خاطرنشان کرد: با ملاحظه مراحل و سیاست پیشگیرانه قسمت اعظم امکانات، برنامه‌ریزی، مدیریت و نظارت اجرای برنامه‌های پیشگیرانه حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، وضعی، انتظامی و امنیتی در اختیار سایر قواست، در این میان سعی و تلاش ما در ایجاد هماهنگی بوده است.

وی تصریح کرد: در این راستا در طول سال 1393 توسط این مجموعه جلسات هماهنگی و تعامل در سطوح مختلف برگزار شد که تمام تلاش در استان در بیان دغدغه‌های پیشگیرانه و توجیه و تبیین نقش پیشگیرانه دستگاه‌ها مصروف شده است.

انتهای پیام

کد N903523