قطر یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محکوم کرد/ فراخوان حماس برای تظاهرات "جمعه خشم"

فلسطين

دولت قطر ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی از این رژیم خواست به اقدامات جنایتکارانه و غیرقانونی خود علیه فلسطین و مقدسات آن پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی قطر، وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید ادامه اقدامات دشمن‌ستیزانه رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس، یورش شهرک‌نشین‌ها به مسجد الاقصی در راستای تحریک عواطف میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان دانست.

در این بیانیه تاکید شده تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی علیه مقدسات اسلامی و عبادتگاه‌ها تنش را در منطقه افزایش می‌دهد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در راستای حمایت از شهر قدس اشغالی و مسجد الاقصی با اعلام بسیج عمومی علیه دشمن مردم را به برگزاری تظاهرات «جمعه خشم» دعوت کرد.

حماس در بیانیه خود اعلام کرد که تظاهرات "جمعه خشم" در پاسخ به هتک حرمت مسجد الاقصی توسط صهیونیست‌ها و نیز حملات نژادپرستانه، اعلام مخالفت با بازداشت نگهبانان مسجد تعرض به سالخوردگان و کودکان، بزرگداشت نام پیامبر(ص) که از سوی صهیونیست‌های تندرو در مسجد الاقصی مورد توهین قرار گرفت، برگزار خواهد شد.

حماس در بیانیه‌ای خطاب به مردم فلسطین ساکن کرانه باختری و قدس اشغالی تاکید کرد پس از نماز جمعه در تمامی شهرها، روستاها و اردوگاه‌های کرانه باختری و قدس اشغالی تظاهرات «جمعه خشم» برگزار خواهد شد.

این جنبش افزود: تظاهرات روز جمعه در راستای دفاع از حق قانونی فلسطینیان در مورد قبله اول مسلمانان و معراجگاه پیامبر اکرم (ص) است.

انتهای پیام

کد N903479