زمانیان در گفتگو با مهر:

خزانه پر شد/دولت اعتبارات حل مشکل بازنشستگان را پرداخت کند

سیاسی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عدم پرداخت اعتبارات وزارت رفاه از سوی دولت را عامل عدم پرداخت معوقات بازنشستگان فولاد خواند و گفت: دولت پس از توافق به وعده خود برای حل مشکل بازنشستگان فولاد عمل کند.

سعید زمانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از عدم پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد و ذوب آهن گفت: طبق مصوبه مجلس و قانون بودجه، دولت باید هزار میلیاردتومان به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت کند تا این وزارتخانه نیز معوقات و حقوق بازنشستگان فولاد را بپردازد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت تاکنون این اعتبار را به وزارت رفاه اختصاص نداده است، بنابراین وزارت رفاه نیز نمی تواند مطالبات بازنشستگان را پرداخت کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: دولت تا قبل از توافق با بهانه های واهی اعلام می کرد که خزانه خالی است و نمی تواند این حقوق را پرداخت کند، اما امروز پس از توافقات باید به وعده های خود عمل نموده و مطالبات بازنشستگان فولاد را پرداخت نماید.

نماینده مردم شهرکرد گفت: متاسفانه به دلیل تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان، این افراد از پرداخت اجاره خانه و بهای آب، برق و گاز خود ناتوان هستند و حتی در حوزه انتخابیه ما در مواردی آب، برق و گاز این خانواده ها قطع شده است.

وی در پایان از رئیس جمهور خواست با پر شدن خزانه، حداقل ۲۰۰ میلیارد از هزار میلیارد اعتبار مصوب را به وزارت رفاه بپردازد تا مطالبات بازنشستگان پرداخت شود.