ورود داعش به بازار تولید و توزیع مواد مخدر جهان

تسنم نوشت:

یک مسئول عراقی از اقدام گروه تروریستی داعش در ایجاد مزارع حشیش و تریاک در جنوب موصل برای تامین هزینه های خود از طریق تولید و توزیع مواد مخدر خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری المسله، "سعید مموزینی" مسئول اطلاع رسانی حزب دموکرات کردستان عراق در موصل فاش کرد گروه تروریستی داعش اخیرا مزارع ویژه حشیش را در جنوب موصل ایجاد کرده است.
مموزینی اظهار داشت هدف گروه داعش از ایجاد مزارع حشیش، تجارت مواد مخدر در مناطق تحت سیطره خود و صادرات آن به مناطق دیگر است.
وی افزود داعش اخیرا مزارع ویژه ماده مخدر حشیش و تریاک را ایجاد کرده است و این اراضی وسیعی را در مناطق حمام العلیل و محلبیه در جنوب موصل به کشت این مواد مخدر اختصاص داده است.
مموزینی خاطر نشان کرد عملیات ایجاد مزارع حشیش و تریاک سری و مخفیانه صورت گرفت، اما اخیرا در پی بروز اختلافات میان سرکردگان گروه تروریستی داعش در موصل، فاش شد.
خاطر نشان می شود شهر موصل از دهم ژوئن 2014(خرداد 1393) در پی خیانت و همدستی طرف های بعثی صدامی همسو با تکفیری ها و نفوذی های ارتش عراق در یک توطئه کثیف به اشغال تروریست های داعشی درآمد.

4949

کد N903043