کامرون از توافق انگلیس و اندونزی برای مبارزه مشترک با تروریسم خبر داد

نخست وزیر انگلیس امروز (سه شنبه) اعلام کرد، با رییس جمهور اندونزی در زمینه مقابله مشترک با افراط‌گری و به طور خاص گروه تروریستی داعش توافق کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در حال حاضر به اندونزی سفر کرده و امروز این سفر وی پایان می‌یابد.

نخست وزیر انگلیس اظهار کرد: ما توافق کرده‌ایم تا تلاش‌های مشترک خود را برای مقابله با تهدید تروریسم و همچنین مقابله با تلاش‌های افراط‌گرانه افزایش دهیم.

کامرون گفت: داعش یک دشمن مشترک ما است و دو کشور با اتحاد با یکدیگر می‌توانند بهتر از خود در مقابل این تهدید شیطانی دفاع کنند.

نخست وزیر انگلیس ادامه داد، کشورش می‌تواند از رویکرد جاکارتا برای مقابله با تروریسم و به طور خاص از طریق برنامه تعاملات میان رهبران گروه‌ها و مذاهب به هدف تقویت تفاهم میان دو کشور درس بگیرد.

دیوید کامرون همچنین وعده داد تا به جوکو ویدودو، رییس جمهور اندونزی در خصوص افزایش امنیت ضد تروریسم در این کشور از طریق دادن آموزش‌های ضد تروریسم به پلیس محلی اندونزی و حمایت از تقویت امنیت در فرودگاه‌های مهم در شهرهای بالی و جاکارتا کمک کند.

همچنین رهبران انگلیس و اندونزی درباره همکاری های اقتصادی نیز به بحث پرداختند. ویدودو از افزایش سرمایه‌گذاری انگلیس در کشورش که سال گذشته 34 درصد افزایش یافت، استقبال کرد و از لندن خواست فعالیت‌های تجاری خود در اندونزی را با سرمایه‌گذاری بیشتر در زیرساخت‌ها تنوع بخشد.

انتهای پیام

کد N903008