امیرعبدالهیان:

تلاش برای رفع محاصره انسانی یمن/عربستان در حال بازی با آتش بس است

سیاسی

معاون عربی آفریقایی وزارت امورخارجه کشورمان گفت: همه باید به مردم یمن و سازمان ملل در توقف تجاوز و رفع محاصره انسانی کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حسین امیر عبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزارت امورخارجه کشورمان با بیان اینکه عربستان سعودی با اعمال خطای استراتژیک در حمله به یمن با آتش بازی کرد، گفت: این کشور اکنون در حال بازی با موضوع آتش بس است.

وی با بیان اینکه عربستان سعودی با اعمال خطای استراتژیک در حمله به یمن با آتش بازی کرد، شرایط انسانی در یمن را فاجعه آمیز برشمرد و تصریح کرد: همه باید به مردم یمن و سازمان ملل در توقف تجاوز و رفع محاصره انسانی کمک کنند.

معاون وزیر خارجه با بیان اینکه بحران یمن راهکار سیاسی دارد، گفت: تهران تداوم توسل به زور در یمن را عامل تشدید فزاینده نا امنی و گسترش تروریسم درمنطقه می داند.

امیرعبداللهیان بازگشت به راهکار سیاسی در منطقه و یمن را به نفع همه بازیگران داخلی و کشورهای منطقه دانست و افزود: جریانات سیاسی موثر و گروه های اصیل یمنی با برخورداری از درک بالای سیاسی، ضمن مبارزه جدی با تروریسم از راهکار گفت وگوی ملی و توافق یمنی- یمنی و تلاش های سازمان ملل حمایت می‌کنند.