سفیر ترکیه در ایران: ترکیه در برابر تحرکات داعش ایستادگی می‌کند

سیاسی

سفیر ترکیه در ایران گفت: ترکیه با جدیت تمام و بر اساس حق مشروع خود در حفظ تمامیت ارضی و تامین امنیت شهروندان خود در برابر تحرکات داعش در این کشور ایستادگی کرده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

سفیر ترکیه در ایران گفت: ترکیه با جدیت تمام و بر اساس حق مشروع خود در حفظ تمامیت ارضی و تامین امنیت شهروندان خود در برابر تحرکات داعش در این کشور ایستادگی کرده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، هاکان تکین ظهر سه‌شنبه در حاشیه نشست با فعالان اقتصادی استان زنجان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ترکیه بیش از 900 کیلومتر مرز مشترک با سوریه داشته و کشوری است که شاید بیش از هر منطقه دیگر تحت تاثیر حوادث و جنگ‌های داخلی سوریه قرار گرفته است و بر همین اساس لازم است تا در راستای حفظ تمامیت ارضی و دفاع از جان شهروندان خود اقدامات لازم را انجام دهد.

او افزود: حضور گروه‌های تروریستی در سوریه علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن امنیت این کشور، به دلیل پیشروی این نیروها به سمت مرزهای ترکیه باعث به وجود آمدن ناآرامی‌هایی شد که هفته گذشته در یک عملیات تروریستی در یکی از شهرهای ترکیه 32 نفر از شهروندان ما کشته شدند که داعش مسوولیت این اقدام تروریستی را به عهده گرفت.

تکین با بیان این که در پی ورود تعدادی از افراد این گروه تروریستی به ترکیه یک سرباز ترک نیز کشته شد، گفت: ترکیه برای پایان دادن به این تحرکات با تکیه بر حق دفاع مشروع که بخشی از موازین بین‌المللی است شروع به مقابله با تحرکات این گروه تروریستی کرده است.

سفیر ترکیه در ایران با اشاره به بمباران بخشی از مواضع داعش در ترکیه، خاطرنشان کرد: در راستای این دفاع مشروع، دولت ترکیه بخشی از مواضع این گروه تروریستی را در ترکیه بمباران کرد و بر اساس اطلاعات به دست آمده مبنی بر وجود برخی از تحرکات داعش در ترکیه حلقه‌هایی را تشکیل دادیم تا این گروه امکان پیشروی و انجام عملیات در ترکیه را نداشته باشد.

تکین تاکید کرد: در اهداف کوتاه‌مدت و هم‌سو با هم‌پیمانان خود به دنبال پاکسازی مناطق مرزی از وجود این گروه تروریستی هستیم و امیدواریم جنگ و خونریزی در سوریه به اتمام رسیده و ثبات و امنیت به این کشور بازگردد.

انتهای پیام

کد N902875