پورعلی مطلق عنوان کرد:

دولت به دنبال قانونمداری و ایجاد فضای رقابتی سالم در انتخابات است

انتخابات مجلس دهم

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: اجرای دقیق قانون و ایجاد فضای رقابتی آزاد در انتخابات مهمترین هدف دولت است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی- پورعلی مطلق در هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان مرکزی که با حضور استاندار برگزار شد، اظهار کرد: دکتر روحانی به برگزاری انتخاباتی شفاف، آزاد و با نشاط تاکید دارد و منشوری تعیین کرده است که بر مبنای اجرای دقیق قانون و ایجاد فضای رقابتی آزاد در انتخابات تدوین شده و همه باید آن را اجرا کنند.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور تصریح کرد: رئیس جمهور شعار انتخابات امسال را اخلاق، راستگویی و قانونمداری انتخاب کرده که باید سرلوحه کار تمام برگزارکنندگان و مجریان انتخابات قرار گیرد.

وی با بیان اینکه وزارت کشور به نیابت از دولت به عنوان مجری و شورای نگهبان به عنوان ناظر در برگزاری انتخابات فعالیت می‌کنند، گفت: مجریان و ناظران حسب توصیه مقام معظم رهبری باید اصل بی‌طرفی را در برگزاری انتخابات رعایت کنند.

پورعلی مطلق سلامت انتخابات را مهمترین هدف وزارت کشور عنوان کرد و گفت: این وزارتخانه مجری و تامین‌کننده امنیت انتخابات است و وزیر کشور رئیس شورای امنیت کشور، استاندار رئیس شورای تامین استان و فرماندار رئیس شورای تامین شهرستان هستند و باید به اجرای وظایف خود در این زمینه تاکید و آن را اجرایی کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور ابراز کرد: مجریان انتخابات باید قوانین انتخابات را مطالعه کنند و بر آن تسلط داشته باشند و در برگزاری انتخابات مر قانون را رعایت کنند.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه بحث برگزار شدن انتخابات به صورت استانی در این دوره منتفی شده است، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید مطالبات و دیون باقیمانده از انتخابات گذشته را پرداخت کرده است.

وی گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان و حمایتی که به نوعی امکاناتی در اختیار دارند، باید به نحوی عمل کنند که مورد سوء‌استفاده کاندیدا یا کاندیداها قرار نگیرند.

پورعلی مطلق با اشاره به اینکه در این دوره سطح ستاد انتخابات کشور بالا رفته و معاونین وزیر از اعضای این ستاد هستند، بیان کرد: ستاد انتخابات کشور تاکنون 8 جلسه برگزار کرده که تاکنون حداقل 90 مصوبه داشته است و به لحاظ اهمیت آن وزیر کشور بر حضور شخص عضو ستاد در جلسات تاکید دارد و چندین جلسه این ستاد نیز با حضور وی برگزار شده است.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: استان مرکزی به لحاظ کمی و کیفی جزو استان‌های موفق ستاد انتخابات کشور است.

انتهای پیام

کد N902712