در سالگرد آتش بس جنگ دو کره؛

رهبر کره شمالی: اکنون ما عامل ترس آمریکا هستیم

مقام‌های کره‌شمالی در سالگرد آتش‌بس این کشور که شش دهه پیش به جنگ شبه‌جزیره کره پایان داد، به آمریکا هشدار دادند جنگی دیگر در این شبه‌جزیره هیچ آمریکایی را زنده نخواهد گذاشت تا سند تسلیم را امضا کند.

مقام‌های کره‌شمالی در سالگرد آتش‌بس این کشور که شش دهه پیش به جنگ شبه‌جزیره کره پایان داد، به آمریکا هشدار دادند جنگی دیگر در این شبه‌جزیره هیچ آمریکایی را زنده نخواهد گذاشت تا سند تسلیم را امضا کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، روز دوشنبه شهرهای کره‌شمالی از جمله پایتخت این کشور شاهد به اهتزاز درآمدن پرچم‌ها و بنرها به مناسبت سالگرد آتش‌بس در جنگ شبه جزیره کره بود و مردم این کشور اقدام به حضور در تجمع‌ها و جشن‌ها به این مناسبت کردند.

در 27 ژوئیه 1953 این توافق آتش‌بس به سه سال جنگ در شبه‌جزیره کره پایان داد.

مقام‌های کره‌شمالی از فرصت این سالگرد استفاده کرده و ضمن ایراد سخنرانی‌هایی ضدآمریکایی از مردم این کشور خواستند تا بیش از هر زمان به کیم جونگ اون، رهبر این کشور وفادار بوده و خود را برای رویارویی نهایی با واشنگتن آماده کنند.

در کره‌شمالی این سالگرد را به عنوان پیروزی بر آمریکا به این دلیل که در کنار کره‌جنوبی و هم‌پیمانان سازمان ملل علیه نیروهای کره‌شمالی که مورد حمایت چین و شوروی بودند جنگید، جشن می‌گیرند.

رهبر کره‌شمالی در سخنانی خطاب به کهنه‌سربازان این جنگ بر اهمیت به روحیه مبارزه‌طلبی و فداکاری به نسل جوان این کشور تاکید کرد. اما در عین حال گفت که اکنون کره‌شمالی عامل بازدارنده جدیدی دارد که همان زرادخانه هسته‌ای کشور است.

وی در این سخنرانی که متن آن در تلویزیون کره‌شمالی پخش شد، گفت: دیگر دورانی که آمریکا ما را با سلاح هسته‌ای تهدید می‌کرد برای همیشه تمام شده است. اکنون آمریکا دیگر مایه تهدید و ترس برای ما نیست و ما هستیم که عامل ترس این کشور هستیم.

از طرف دیگر ژنرال پاک یونگ سیک، مقام ارشد ارتش خلق کره‌شمالی که گفته می‌شود وزیر دفاع جدید این کشور خواهد بود، در تجمع جداگانه‌ای گفت: اگر آمریکا سیاست‌های خصمانه خود علیه پیونگ‌یانگ را کنار نگذارد و تحریک به یک جنگ دیگر علیه ما کند کره‌شمالی آماده است تا انقدر بجنگد که دیگر هیچ‌کس برای امضای سند تسلیم زنده نماند.

وی خطاب به جمعی از مقام‌های عالی‌رتبه این کشور و کهنه‌کاران جنگ و دیپلمات‌ها در پیونگ‌یانگ گفت: بیش از 60 سال است که آتش‌بس در این سرزمین برقرار شده اما هنوز صلحی اجرا نشده است. جنگ کره در گذشته باعث آغاز سقوط آمریکا شد اما جنگ دوم کره سبب نابودی نهایی امپریالیسم آمریکا خواهد شد.

انتهای پیام

کد N902694