در نامه‌ای به عبدالملک حوثی؛

احزاب یمنی به انصارالله برای پاسخ قاطع به عربستان وکالت دادند

یمن

رهبران گروهی از احزاب سیاسی یمن در نامه‌ای به عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش مردمی انصارالله وکالت دادند تا به نمایندگی از گروه‌های یمنی اقداماتی که برای مقابله با حملات عربستان مناسب می داند، اتخاذ کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المنار لبنان، رهبران گروهی از احزاب سیاسی یمن در این نامه اعلام کردند: ما به عنوان دبیران کل احزاب و تشکلات سیاسی یمن و امضاکنندگان این متن حمایت کامل خود را از اقدامات عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله در رویارویی با حملات عربستان و مداخله‌هایش در کشور و نیز ارتش و کمیته‌های مردمی اعلام می‌کنیم و این مجوزی برای کلیه اقدامات انصارالله در مواجهه با دشمن عربستانی- آمریکایی است. زنده‌باد یمن آزاد، قدرتمند، عزیز و متحد.

طبق این بیانیه، احزاب «جوانان توسعه»، «وفاق ملی»، «حزب ناصری آزادی مردمی»، «حزب ناصری »، «صلح اجتماعی»، «جبهه آزادی»، «کرامت ملی»، «آزادی توسعه‌ای»، «حزب الامه»، «المستقبل»، «عدالت و آزادی»، «جوانان عدالت و توسعه»، «اتحادیه جمهوری» و حزب «روابط و توسعه» از جمله امضاکنندگان این متن بوده‌اند.

در این بیانیه احزاب و تشکل‌های سیاسی مختلف یمن، بار دیگر بر حمایت و یاری خود از ارتش و کمیته‌های مردمی در دفاع از کشور و مقابله با حامیان داخلی دشمن خارجی تاکید کردند و در ادامه سکوت کشورهای عربی منطقه و سایر کشورهای جهان در قبال جنایات جنگی آل سعود در حق مردم یمن را که وارد ماه پنجم خود شده است، محکوم کردند.

انتهای پیام

کد N902653