۰

انتقاد جوکار از آزاد سازی بی رویه واردات

  • ۱۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نسبت به بالا رفتن سطح واردات انتقاد کرد.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نسبت به بالا رفتن سطح واردات انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، محمد صالح جوکار در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس گفت: مردم یزد انتظار دارند وزیر نیرو همانند مناطق دیگر کشور اعتبار لازم را برای انتقال آب به آن‌ها تخصیص دهند.

وی ادامه داد: علیرغم بیانات مقام معظم رهبری در مخالفت با آزاد سازی واردات و توجه کردن به ظرفیت های درون زای کشور برای استحکام ساخت قدرت درونی نظام و برخلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی شاهد واردات کالاهای بنجل و تقلبی به کشور هستیم.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس خاطر نشان کرد: توافق نامه تجارت ، باعث باز شدن بازارهای کشور به روی طیف وسیعی از کالاهای مصرفی شده است و تنها واردات اقلام نساجی و پوشاک به کشور نسبت به قبل بین 47 تا 487 درصد افزایش داشته ایم که تولید داخلی را به چالش کشیده و برخی نجات را در گروی باز شدن دروازه های کشور از طریق تسهیل واردات و کاهش تعرفه های تجاری روی کالاهای خارجی می‌دانند و کمترین مالیات از وارادات و شبکه وابسته به آن اخذ می‌شود.

جوکار با بیان اینکه برابر آمار، 20 میلیارد دلار کالای قاچاق بدون هیچ مشکلی و بدون پرداخت عوارض و مالیات وارد کشور می‌شود، یادآور شد: اختصاص ارز برای واردات کالاهای مصرفی نتیجه‌ای به جز تخریب صنایع در پی نخواهد داشت و به جای حمایت از شرکت های دانش بنیان نهایتا زمینه‌های تولید در کشور خشک می‌شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.