پ.ک.ک: به حملات ترکیه از داخل خاک این کشور پاسخ می‌دهیم

سیاسی

سخنگوی شاخه نظامی پ.ک.ک ضمن تاکید بر اینکه این حزب به تمامی حملات ترکیه واکنش نشان خواهد داد، گفت: واکنش ما به حملات ترکیه هرگز از اقلیم کردستان صورت نخواهد گرفت بلکه از کردستان ترکیه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، بختیار دوگان، سخنگوی شاخه نظامی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) اعلام کرد: جنگنده‌های ترکیه در دو روز گذشته بار دیگر مناطق خوا کورک، هفت طنین و زاب را در اقلیم کردستان و در مجاورت مرزهای ترکیه هدف قرار دادند.

وی گفت: ما به مبارزه خود ادامه خواهیم داد و حملات ترکیه مانعی بر سر راه مبارزه ما نیست. واکنش ما علیه ارتش ترکیه نیز هرگز از اقلیم کردستان صورت نخواهد گرفت بلکه از کردستان ترکیه خواهد بود و به تمامی حملات پاسخ خواهیم داد.

جنگنده‌های ارتش ترکیه اخیرا حملاتی را به مواضع داعش در سوریه و پ.ک.ک در مناطق کوهستانی شمال عراق انجام دادند که بنا به گفته مسوولان ترکیه در راستای اجرای برنامه‌های "ضدتروریستی" آنکاراست.

این حملات که از بامداد جمعه به شکل جدی آغاز شد یک هفته پس از انفجارهای تروریستی در ترکیه است که به کشته شدن ده‌ها شهروند ترکیه به ویژه کردها انجامیده است.

پ.ک.ک نیز در واکنش به حملات ترکیه توافق آتش‌بس سال 2013 را بی‌معنی دانسته و تلویحا اعلام کرده بود که حملات علیه مواضع دولت ترکیه را از سر می‌گیرد؛ حملاتی که طی چهار دهه بیش از 40 هزار قربانی از دو طرف گرفته است.

انتهای پیام

کد N902507