در دیدار با عمار حکیم

ظریف: بعضی کشورهای منطقه به خاطر توهم به خشونت دامن می‌زنند

عراق,محمدجواد ظريف

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در آخرین مرحله از سفر خود به عراق، شامگاه دوشنبه با حجت الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این دیدار وزیر امورخارجه کشورمان با متفاوت خواندن روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق، اظهار داشت: مردم عراق در خط مقدم مبارزه با افراط و تروریسم قرار دارند و ما هم در این راه همواره در کنار دولت و ملت عراق خواهیم ایستاد.

ظریف گفت: منطقه ما گرفتار خشونت و افراط است و احساس می کنیم بعضی کشورهای منطقه هم بدون دلیل و به خاطر توهم به آن دامن می‌زنند.

وی با بیان اینکه ما امنیت منطقه و کشورهای آن را امنیت خودمان می‌دانیم، تاکید کرد: ما و همه کشورهای منطقه دارای دشمن مشترک هستیم؛ دشمنی که برای او شیعه، سنی، کرد، ترک و عرب فرقی ندارد.

سید عمار حکیم نیز در این دیدار ضمن تبریک توافق هسته ای کشورمان با کشورهای 1+5 گفت: توافق اخیر شما فصل جدیدی از همکاری ها بر پایه گفت‌وگو و دیپلماسی در دوران معاصر را پایه گذاری کرد.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با تاکید بر اینکه این توافق منافع زیادی برای منطقه در بر دارد، از خواست و نیت جمهوری اسلامی ایران برای برقراری و حفظ آرامش در منطقه از طریق گفت‌وگو ابراز خرسندی کرد.

انتهای پیام

کد N902471