عمار حکیم درباره توافق هسته‌ای به ظریف چه گفت؟

محمدجواد ظریف,سیدعمار حکیم

وزیر خارجه کشورمان در آخرین مرحله از سفرهای منطقه ای خود با رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در آخرین مرحله از سفر خود به عراق، شامگاه دوشنبه با حجت الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار وزیر امورخارجه کشورمان با متفاوت خواندن روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق، اظهار داشت: مردم عراق در خط مقدم مبارزه با افراط و تروریزم قرار دارند و ما هم در این راه همواره در کنار دولت و ملت عراق خواهیم ایستاد.
دکتر ظریف گفت: منطقه ما گرفتار خشونت و افراط است و احساس می کنیم بعضی کشورهای منطقه هم بدون دلیل و بخاطر توهم به آن دامن می زنند.
وی با بیان اینکه ما امنیت منطقه و کشورهای آن را امنیت خودمان می دانیم، تاکید کرد: ما و همه کشورهای منطقه دارای دشمن مشترک هستیم؛ دشمنی که برای او شیعه، سنی، کرد، ترک و عرب فرقی ندارد.

سید عمار حکیم نیز در این دیدار ضمن تبریک توافق هسته ای کشورمان با کشورهای 1+5 گفت: توافق اخیر شما فصل جدیدی از همکاری ها بر پایه گفتگو و دیپلماسی در دوران معاصر را پایه گذاری کرد.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با تاکید بر اینکه این توافق منافع زیادی برای منطقه در بر دارد، از خواست و نیت جمهوری اسلامی ایران برای برقراری و حفظ آرامش در منطقه از طریق گفتگو ابراز خرسندی کرد.

52308

کد N902429